سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خالد مشعل: رابطه حماس با ایران برای همیشه برقرار خواهد ماند

سرزمین فلسطین که با زور چپاول شده، تنها با زور و به کارگیری قدرت پس گرفته می شود و مقاومت راهبرد ما باقی خواهد ماند و آنچه ما فلسطینیان را متحد می کند تفنگ و مقاومت مردمی در برابر اشغالگران است.
خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس در حاشیه اولین کنگره علنی حزب اسلامگرای النهضه تونس به خبرنگار فارس تاکید کرد رابطه حماس با ایران و حزب الله برای همیشه برقرار خواهد ماند.

به گزارش خبرنگار فارس در تونس، پس از گذشت چهل سال دیکتاتوری زین‌العابدین بن علی در تونس جنبش اسلامگرای النهضه رهبر ائتلاف حاکم بر این کشور که اکثریت پارلمان را در اختیار دارد از پنجشنبه گذشته نهمین کنگره خود از زمان تاسیس و اولین کنگره علنی را با شعار "آینده ما در دستان ما است"، آغاز کرد.

شخصیت‌های سیاسی از کشورهای مختلف از جمله یمن، مصر، الجزایر، لیبی و سایر کشورها در این نشست حضور داشتند. خالد مشعل رئیس دقتر سیاسی حماس در مراسم افتتاحیه این نشست طی ایراد نطقی خواستار ایجاد راهبردی عربی اسلامی برای آزادسازی فلسطین و قطع مذاکرات با رژیم صهیونیستی شد.


رئیس دفتر سیاسی حماس که با لحن جدی و قاطع سخن می گفت، ادامه داد:" سرزمین فلسطین که با زور چپاول شده، تنها با زور و به کارگیری قدرت پس گرفته می شود و مقاومت راهبرد ما باقی خواهد ماند و آنچه ما فلسطینیان را متحد می کند تفنگ و مقاومت مردمی در برابر اشغالگران است."

خالد مشعل در حاشیه مراسم افتتاحیه اجلاس در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در تونس درباره آینده رابطه حماس با حزب الله و ایران تاکید کرد: رابطه با همه این طرف ها برقرار خواهد ماند اگر چه در برخی مسائل توافق وجود دارد و در برخی مسائل دیگر اختلاف نظرهایی است.

رئیس دفتر سیاسی حماس درباره ارزیابی خود از آزادی‌های اسلامی در سایه انقلاب‌های جهان عربی و اسلامی و همچنین رابطه غرب با جهان اسلام در شرایط کنونی گفت: پیشتر از اسلامگراها تصور کلیشه‌ای می‌شد گویی آنها آمده‌اند تا افسار بر دهان مردم بزنند و آزادی ها را سلب کنند در حالی که در دین هیچ اجباری نیست و تجربه پیروزی اسلامگراها پس از انقلاب های منطقه نشان داد که جوامع اسلامی بدون هیچ ظلمی از آزادی و دموکراسی بهره مند هستند.


خالد مشعل درباره روابط خارجی با غرب نیز گفت ما مسلمانان رابطه خود با غرب را بر اساس منافع و سیاست های متقابل حفظ خواهیم کرد اما هرگز سرسپرده غرب نخواهیم بود بلکه به دنبال روابط متوزان هستیم و این امر تنها در سایه فاصله گرفتن از درگیری های داخلی است که می تواند شکاف و عاملی برای دخالت غرب در مسائل کشورهای اسلامی باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۴-١٣٩١, ١٠:٣١

   

پر مبحث ترین ها