سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مخالفت سوئیس با تحریم بانک مرکزی ایران

فشارهای اتحادیه اروپا به سوئیس برای تحریم بانک مرکزی ایران بی نتیجه بود. بر این اساس سوئیس ضمن مخالفت با این اقدام، علت آن را اهمیت بانک مرکزی برای اقتصاد کشور اعلام کرد.
دولت سوئیس با وجود فشار اتحادیه اروپا و کاخ سفید، از تحریم بانک مرکزی ایران به دلیل اهمیت آن برای اقتصاد این کشور خودداری کرد.

به گزارش مهر به نقل از واشنگتن پست، فشارهای اتحادیه اروپا به سوئیس برای تحریم بانک مرکزی ایران بی نتیجه بود. بر این اساس سوئیس ضمن مخالفت با این اقدام، علت آن را اهمیت بانک مرکزی برای اقتصاد کشور اعلام کرد.
یک مقام دولت سوئیس چهارشنبه با بیان این مطلب از تصمیم کابینه این کشور برای افزودن نام 11 شرکت و فرد ایرانی به فهرست تحریمهای خود خبر داد.

به گفته وی، سوئیس تحریمهای جدیدی را علیه 8 شرکت و سه فرد ایرانی با هدف محدود کردن فعالیت آنها اعمال کرده است. این مقام سوئیسی از نام بردن شرکتها و اشخاص مذکور و دادن اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد.

اعضای اتحادیه اروپا با این توهم که اعمال فشار به ایران سبب متوقف شدن برنامه هسته ای صلح آمیز کشورمان می شود خواستار تحریمهای بیشتر ایران از جمله در بخش صادرات نفت و بانک مرکزی آن هستند.

این اقدام در حالی انجام می شود که با توجه به نتایج مثبت مذاکرات اخیر گروه 1+5 و ایران در استانبول انتظار می رود سیاستهای خصمانه علیه ایران دست کم در برهه کنونی و برای اثبات صحت ادعای همکاری غرب برای حل مسئله هسته ای ایران متوقف شود.

گفتنی است به تازگی سفیر ایران در سوئیس طی گفتگو با یک روزنامه این کشور این ادعا را که ایران با بازرسان آژانس بین المللی انرژی هسته ای همکاری نمی کند یک تهمت خوانده و اظهار داشت: ایران به وظایف خود در چهارچوب قرار داد خلع سلاحهای اتمی عمل کرده است، اما برخی قدرتهای غربی اصرار دارند که ایران به دستورهای آنها در این زمینه عمل کند و پروتکل الحاقی را تصویب کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠١-١٣٩١, ٠١:٢٨

   

پر مبحث ترین ها