سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هزینه​ای که سوال کنندگان از رئیس​جمهور پرداختند

بروز شده : ۵-٠١-١٣٩١, ١٢:١۶    نسخه چاپی    
تحرکات نامناسب دستگاه های اجرایی برای رای نیاوردن سوال کنندگان از رئیس​جمهور کار زشتی بود که من در این دوره از نمایندگی به چشم خود دیدم.
- نماینده کاشمر گفت: مهمترین خاطره​ای که از مجلس هشتم دارم این بود که در این مجلس امر قانونگذاری خوب پیش رفت، ولی امر نظارت با کندی همراه بود.
محمدرضا خباز عضو فراکسیون اقلیت در گفت وگو با خبرآنلاین، با اعتقاد بر اینکه بعضا هیات رئیسه مانع از اعمال وظایف نظارتی نمایندگان می​شد، در تشریح خاطراتش از این دوره مجلس گفت: مهمترین ممانعت هیات رئیسه را در اعلام وصول سوال از رئیس​جمهور شاهد بودیم که این موضوع بیش از 7 ماه به طول انجامید.
به گفته وی، این ضایعه​ای برای کشور و نمایندگان سوال کننده بود و این نمایندگان هزینه سنگینی برای این سوال پرداختند. در حالیکه در دیگر کشورهای دنیا اینگونه نیست که سوالی به این سادگی از رئیس​جمهور پرسیده شود و سوال​کنندگان اینقدر هزینه بدهند.
نماینده اصلاح طلب کاشمر در پاسخ به اینکه سوال کنندگان برای این کار چه هزینه​ای پرداخت کردند؟، گفت: از 79 امضا کننده این طرح، اکثرا یا رد صلاحیت شدند یا رای نیاوردند. به زعم وی، این نوعی انتقام گیری دولت از نمایندگان است. وی افزود: کار خوبی نیست که اینقدر نسبت به سوال کنندگان از رئیس​جمهور گارد گرفتند و تمام تلاششان را به کار گرفتنند تا دستگاه های اجرایی به سمتی بروند که سوال کنندگان رای نیاورند!
وی با تاکید بر اینکه چنین رفتاری در شان نظام نبود، به عنوان نامزدی که به مجلس نهم راه نیافته است، افزود: البته ما که راحت شدیم و خدا را شکر می کنم که یک فرصت مطالعاتی بوجود آمد. اما تحرکات نامناسب دستگاه های اجرایی برای رای نیاوردن سوال کنندگان از رئیس​جمهور کار زشتی بود که من در این دوره از نمایندگی به چشم خود دیدم.
خباز که می​گفت شخصا به رقیب انتخاباتی اش تبریک گفته است، افزود: حتی روز بعد از انتخابات برای رقیبم گل و شیرینی بردم و فضای شهرستان را آرام کردم. ولی حرکات و سکنات دستگاه​های اجرایی نشان دهنده یک برنامه از پیش تعیین شده بود و کسانی که دست به این کار زدند هزینه سنگینی به بار آوردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠١-١٣٩١, ١٢:١۶

   

پر مبحث ترین ها