سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چرا آراء قالیباف در لیست نهایی جمنا پایین‌تر از زاکانی بود؟

عضو جبهه نیروهای مردمی تاکید دارد: بعضی از جریان ها نقدهایی به آقای قالباف و رویکردهای سیاسی وی دارند والا از لحاظ کارآمدی توانمندی و فکر اقتصادی همه به قالیباف اعتقاد دارند.

محمدعلی پورمختار، عضو جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی با اشاره به لیست نهایی تشکل متبوعش و چرایی قرار گرفتن زاکانی در رتبه ای بالاتر از قالیباف، علی رغم رای بالای شهردار تهران در نظرسنجی ها، گفت: هر کدام از این آقایانی که می خواستند کاندیدا شوند خودشان رایزنی هایشان را داشته اند و البته صحبت های که اقایان در جمنا داشته اند نیز در این زمینه که آراء بالا و پایین شود نیز تاثیرگذار بوده است.

وی اظهار داشت: نگاه آقایانی که پنج شنبه یا روزهای قبل تصمیم گیری کرده اند نسبت به افراد متفاوت است و رویکرد سیاسی شان بر دیگر رویکردها و از جمله فعالیت های کارآمد و اثر گذار آنها غلبه دارد.

پورمختار بیان کرد: بعضی از جریان ها نقدهایی به آقای قالباف و رویکردهای سیاسی وی دارند والا از لحاظ کارآمدی توانمندی و فکر اقتصادی همه به قالیباف اعتقاد دارند، دراین زمینه قالیباف حتی بالاتر از آقای رئیسی قرار می گیرد ولی چون اینجا انتخاب هایمان تحت تاثیر نگاه سیاسی است لذا آراء جابجا می شود البته این بیانگرآراء عمومی کشور نیست و این مردم هستند که باید در اقص نقاط کشور تصمیم بگیرند.

وی با بیان اینکه جمنا در نهایت یک کاندیدا معرفی می کند گفت:ما در کنار آقای رئیسی کاندیداهای دیگری نیز خواهیم داشت ولی در نهایت تصمیم گیری مان به اقای رئیسی محدود می شود .

وی ادامه داد:پنج نفری که در حال حاضر انتخاب شده اند ثبت نام خواهند کرد و البته شاید در روزهای اینده و طبق نظرسنجی ها به فرد دیگری اقبال شود و ان فرد انتخاب شود ،مبنای ما از این به بعد رای آوری است و حتی ممکن است رای آقای رئیسی نیز عوض شودو فرد دیگری به جای وی معرفی شود و در واقع همه چیز به نظرسنجی ها در روزهای آینده بستگی دارد.

پورمختار در مورد کاندیداتوری دیگر اصولگرایان و نگرانی اصولگرایان از شکسته شدن رای رئیسی نیز بیان کرد: حضور این افراد در کم شدن سبد رای آقای رئیسی بی تاثیر نیست، قطعا رای توزیع خواهد شد ،همانطور که در جریان رقیب نیز افرادی در کنار آقای روحانی مطرح هستند و این جای نگرانی ندارد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠١-١٣٩۶, ١١:۵٧

   

پر مبحث ترین ها