سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گینگریچ امید اول جمهوریخواهان شد

روزهای پایانی سال ۲۰۱۱ میلادی برای آمریکائیها و به ویژه حزب جمهوریخواه این کشور تبدیل به روزهای حساسی شده چون نامزدهای این حزب آخرین شانس خود را برای تبدیل شدن به نامزد شماره یک برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آتی آزمایش می کنند.
ه گزارش مهر به نقل از رویترز، نظرسنجی مشترک شبکه خبری ان.بی.سی و روزنامه وال استریت ژورنال نشان می دهد که "نیوت گینگریچ" رهبر اسبق مجلس نمایندگان، هم اکنون به عنوان انتخاب اول جمهوریخواهان برای انتخابات سال آینده مطرح است.

نتایج نظرسنجی این دو موسسه خبری نشان می دهد که گینگریچ توانسته برای اولین بار در میان نامزدهای جمهوریخواه، محبوبیت خود را به ۴۰ درصد برساند و محبوبیت "میت رامنی" فقط ۲۳ درصد بوده است.

محبوبیت سایر نامزدهای جمهوریخواه در این نظرسنجی زیر ۱۰ درصد بود بطوری که محبوبیت رون پل ۹ درصد، میشله بکمن ۸ درصد، ریک پری ۶ درصد، جان هانتزمن ۵ درصد و ریک سنتروم فقط سه درصد بود.

این برای اولین بار است که گینگریچ توانسته تا این حد از افرادی چون میت رامنی و میشله بکمن فاصله بگیرد.

علاوه بر آن میزان محبوبیت گینگریچ در برابر اوباما نیز در این نظرسنجی مورد پرسش قرار گرفت که در این مورد محبوبیت اوباما ۵۱ درصد و گینگریچ ۴۰ درصد بود.

همچنین محبوبیت اوباما در برابر میت رامنی نیز مورد سوال قرار گرفت که محبوبیت رئیس جمهور آمریکا ۴۷ درصد و رامنی ۴۵ درصد عنوان شد.

در همین رابطه ۵۱ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی تلاشهای نامزدهای جمهوریخواه برای شکست دادن اوباما در انتخابات سال آینده را در حد متوسط ارزیابی کرده اند. ۲۱ درصد معتقد بودند که این اقدامات با قدرت لازم انجام می شود و ۲۱ درصد نیز معتقد بودند که این اقدامات ضعیف هستند.

در این نظرسنجی یک هزار نفر از مردم آمریکا که در فاصله زمانی هفتم تا یازدهم دسامبر انجام شد شرکت داشتند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٩-١٣٩٠, ١٣:٢۴

   

پر مبحث ترین ها