سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

برج میلاد کاربرد چندانى در امور مخابراتى ندارد

تا آنجایی که اطلاع داریم، تجهیزات لازم برای راه‌اندازی برج میلاد خریداری و در حال نصب است اما واقعیت این است که آن شکل قدیمی انتقال در مخابرات الان تغییر کرده است.
رضا تقی‌پور گفت: در گذشته نیاز به برج‌های بلند مخابراتی بیشتر بود اما در حال حاضر عمده این عملیات مخابراتی با شبکه فیبر انجام می شود و بنابراین نیاز به دکل و برج های بلند و اینچنینی نیست.


به گزارش فارس، رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره کارایی برج‌هایی مانند برج میلاد در امور مخابراتی اظهار داشت: تا آنجایی که اطلاع داریم، تجهیزات لازم برای راه‌اندازی برج میلاد خریداری و در حال نصب است اما واقعیت این است که آن شکل قدیمی انتقال در مخابرات الان تغییر کرده است.

تقی‌پور که با پایگاه اطلاع رسانی دولت گفت‌وگو می‌کرد در ادامه افزود: در گذشته نیاز به این برج‌های بلند به دلیل این که اکثر شبکه انتقال به صورت بی‌سیم و مایکروویو انجام می‌شد، بیشتر بود اما در حال حاضر عمده این عملیات مخابراتی با شبکه فیبر انجام می شود و بنابراین نیاز به دکل و برج های بلند و اینچنینی نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: اما در سیستم های بازیابی(بکاب) و یا به طور مثال در شبکه کل کشور برای حوادث غیرمترقبه که به عنوان رزرو استفاده می شود، یا در زمینه ایجاد زیر ساخت مناسب برای سیستم های جدید تلویزیونی و بهینه سازی پوشش رادیو و تلویزیون که صدا و سیما بتواند سیگنال را همه جا پخش کند، وجود چنین برج هایی هنوز هم ضروری است.

وی خاطر نشان کرد: عمده آن مواردی که پیش از این به صورت بی سیم پخش می کردیم، یعنی سیستم های انتقال الان بروی شبکه فیبر قرار گرفته اند. البته کماکان این سیستم انتقال بی سیم را در باند مایکروویو برای ارتباطات رزرو داریم که این هم در همان شبکه فیبر استفاده می شود.
انتهای پیام/

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٨-١٣٩٠, ٢٢:١۴

   

پر مبحث ترین ها