سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مديركل كار و امور اجتماعي استان قم خبر داد:

اختصاص 200 ميليارد ريال اعتبار براي ايجاد مشاغل خانگي استان قم

كارگروه توسعه اشتغال خانگي در استان قم جدول‌هاي خاصي براي اين امر تنظيم كرده و براي ايجاد مشاغل خانگي در استان قم اعتباري بالغ بر 200 ميليارد ريال در نظر گرفته شده است.
مديركل كار و امور اجتماعي استان قم گفت: در راستاي اجراي طرح مشاغل خانگي در استان قم 200 ميليارد ريال اعتبار براي ارائه تسهيلات به افراد در نظر گرفته شده است.

حسن رحماني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس  با اشاره به اجراي طرح مشاغل خانگي در استان قم اظهار داشت: اين طرح سال گذشته در سطح روستاهاي استان قم در كميته اشتغال روستايي مطرح شد.
وي گفت: در مجموع 550 طرح روستايي از دستگاه‌هاي مربوطه به كارگروه ويژه اشتغال خانگي ارسال شده و مورد بررسي قرار گرفت.
مديركل كار و امور اجتماعي استان قم با اشاره به عملكرد اين اداره‌كل در سال جاري در اين زمينه افزود: امسال در بحث تخصيص اعتبارات لازم براي ايجاد مشاغل خانگي هماهنگي‌هاي لازم ميان دستگاه‌هاي مربوطه و بانك‌هاي عامل انجام شده است.
رحماني ابراز داشت: كارگروه توسعه اشتغال خانگي در استان قم جدول‌هاي خاصي براي اين امر تنظيم كرده و براي ايجاد مشاغل خانگي در استان قم اعتباري بالغ بر 200 ميليارد ريال در نظر گرفته شده است.
وي با اشاره به راه‌اندازي سامانه ثبت‌نام متقاضيان ايجاد مشاغل خانگي در سايت اداره‌كل كار و امور اجتماعي قم افزود: متقاضياني كه داراي طرح براي ايجاد شغل‌هاي خانگي هستند، مي‌توانند با مراجعه به اين سامانه نسبت به ثبت مشخصات خود اقدام كنند.
مدير‌كل كار و امور اجتماعي استان قم اظهار داشت: پس از بررسي اوليه، اين افراد به سازمان‌هاي مربوطه در اين زمينه معرفي خواهند شد.
رحماني افزود: بنياد شهيد انقلاب اسلامي، سازمان بهزيستي، كميته امداد امام خميني‌(ره) و ساير دستگاه‌هاي مربوطه در اين زمينه با اداره‌كل كار و امور اجتماعي همكاري خواهند كرد.
وي با بيان اينكه بانك‌هاي عامل اين طرح در استان قم مشخص شده‌اند، خاطرنشان كرد: اين بانك‌ها مطابق با آيين‌نامه‌اي كه دارند تسهيلات مورد نياز متقاضيان را در اختيار اين افراد قرار خواهند داد.
مديركل كار و امور اجتماعي استان قم ابراز داشت: افرادي كه موفق به ثبت‌نام در سامانه اين طرح نشوند نيز مي‌توانند با مراجعه حضوري به دستگاه‌هاي مربوطه و تكميل فرم‌هايي كه در اختيارشان قرار خواهد گرفت نسبت به تشكيل پرونده اقدام كنند.
رحماني تاكيد كرد: با ابلاغ اين طرح پس از تكميل مدارك، متقاضيان از سوي دستگاه‌هاي مربوطه براي دريافت تسهيلات به بانكها معرفي مي‌شوند.
وي با اشاره به اينكه مشاغل خانگي به دو دسته تقسيم مي‌شوند، خاطرنشان كرد: به مشاغل مستقل تا سقف 5 ميليون تومان وام قرض‌الحسنه تعلق مي‌گيرد.
مدير‌كل كار و امور اجتماعي استان قم افزود: طرح‌هايي كه براي مشاغل وابسته و اشتغال گروهي ارائه شوند نيز مشمول اين طرح شده و تا سقف 10 ميليارد ريال تسهيلات دريافت خواهند كرد.
رحماني تاكيد كرد: طرح مشاغل وابسته بايد در اداره‌كل كار و امور اجتماعي استان مورد بررسي قرار گرفته و گواهي‌هاي مربوطه صادر شود و پس از آن اين طرح‌ها به بانك معرفي مي‌شوند.
وي با اشاره به تعيين سود اين نوع تسهيلات توسط بانك‌هاي عامل تصريح كرد: بانك‌ها مطابق فرمولي كه براي بنگاه‌هاي اقتصادي دارند ميزان سود اين تسهيلات را مشخص خواهند كرد ضمن اينكه قرار است به اين نوع تسهيلات يارانه تعلق بگيرد.
مديركل كار و امور اجتماعي استان قم با اشاره به اينكه اين طرح در ابتداي راه قرار دارد، اظهار داشت: ليستي از مشاغل خانگي تهيه شده و در اختيار دستگاه‌هاي مربوطه قرار داده شده است.
رحماني افزود: اداره‌كل كار و امور اجتماعي قم هر هفته جلساتي را با كارشناسان دستگاه‌هاي مختلف در اين زمينه برگزار مي‌كند و آموزش‌هاي لازم را به آنها خواهد داد.
مديركل كار و امور اجتماعي استان قم گفت: با ادامه روند اجرايي طرح و مشخص شدن نهايي مشاغل و طرح‌هاي مربوطه، اطلاع‌رساني در مورد انواع مشاغل مرتبط و تسهيلات مورد نظر از طريق رسانه‌هاي همگاني به اطلاع شهروندان خواهد رسيد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۵-١٣٩٠, ٢٢:۵٧

   

پر مبحث ترین ها