سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در 4 ماه نخست امسال/

59 تن فرآورده‌های خام دامی غیر بهداشتی در قم معدوم شد

بر اساس نظارت اکیپ های نظارتی در این بازرسی ها 38 تن گوشت قرمز و لاشه‌های آلوده، همچنین 21 و نیم تن آلایش‌های آلوده غیر قابل مصرف دامی شناسایی، ضبط و معدوم شد.
 مدیر کل دامپزشکی استان قم گفت: طی 4ماه نخست امسال 59 تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در قم شناسایی، ضبط و معدوم شد.

 دکتر مهدی رفیعی قبل از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص آمار اکیپ های نظارتی اداره کل دامپزشکی استان طی 4ماهه نخست امسال بیان داشت: در این مدت 94 هزار راس دام در کشتارگاه های دام استان کشتار شد که بر روی تمامی آنها نظارت های لازم انجام شد.

وی تصریح کرد: بر اساس نظارت اکیپ های نظارتی در این بازرسی ها 38 تن گوشت قرمز و لاشه‌های آلوده، همچنین 21 و نیم تن آلایش‌های آلوده غیر قابل مصرف دامی شناسایی، ضبط و معدوم شد.

کشتار بیش از 5 میلیون قطعه در کشتارگاه‌های طیور قم

رفیعی همچنین با اشاره به اقدامات نظارتی در کشتارگاه های طیور استان طی این مدت بیان داشت: در 4ماه نخست امسال 5 میلیون و 800 هزار قطعه در کشتارگاه های طیور استان کشتار شد که از این مقدار 27 تن مرغ غیربهداشتی کشف، ضبط و معدوم شده است.

وی اضافه کرد: به علاوه در این مدت توسط اکیپ های نظارتی سطح شهر نیز 25 هزار مورد بازدید از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی صورت گرفت که در این بازرسی ها 25 تن فرآورده غیربهداشتی توسط این اکیپ ها شناسایی و معدوم گشت.

در 4 ماه اول امسال، هزار و 400 تن گوشت سفید و قرمز وارد قم شد

مدیرکل دامپزشکی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار واردات گوشت طی 4 ماهه نخست امسال به استان اظهار داشت: در این مدت هزار و 400 تن گوشت سفید و قرمز وارد استان شده است که تمامی آنها  با گواهی حمل از سوی اداره کل دامپزشکی صورت گرفته و فک پلمپ شده است.

وی در ادامه یادآور شد: کلیه کشتارهایی که در خارج انجام می شود نیز با نظارت ناظر و روحانی انجام می شود و مهر تائید می‌خورد و سپس وارد کشور می‌شود و ورود هر نوع محصول به داخل کشور بدون تائید روحانی و ناظر امکان پذیر نیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۵-١٣٩٠, ٢٢:٣٠

   

پر مبحث ترین ها