سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مديركل بهزيستي قم:

يك هزار و 245 واحد مسكوني در اختيار مددجويان بهزيستي قم قرار مي گيرد

بروز شده : ٩-٠۵-١٣٩٠, ٠۴:٠۴    نسخه چاپی    
اكثر واحدهاي مسكوني درحال ساخت بهزيستي در شهرك پرديسان است و در شهرهاي زير 25 هزار نفر جمعيت از جمله كهك، جعفريه و سلفچگان 50 واحدهاي مسكوني براي مددجويان و نيازمندان بهزيستي ساخته مي شود.
مديركل بهزيستي قم از واگذاري يك هزار و 245 واحد مسكوني به مددجويان و معلولان بهزيستي تا پايان سال 90 دراين استان خبر داد.

'ابراهيم حاج مظفري' روز شنبه در گفت و گو با ايرنا، با اشاره به اينكه ساخت واحدهاي مسكوني از سال 89 آغاز شده ، افزود: بسياري از پروژه هاي مسكن بهزيستي حدود 70 درصد پيشرفت فيزيكي داشته اند.
وي بااشاره به نحوه واگذاري اين واحدها گفت: ثبت نام اين واحدهاي مسكوني ازقبل انجام شده كه بحث آماده سازي زمين مسكن ها ، پروانه و انشعابات اين كار توسط دولت انجام مي شود و اولوليت ثبت نام و واگذاري مسكن با زنان سرپرست خانواده است.
وي از ثبت نام يك هزار و 701 واحد مسكوني نيز در سال 90 براي مددجويان و معلولان بهزيستي در اين استان خبر داد و افزود: افراد واجدالشرايط به بهزيستي معرفي خواهند شد و ثبت نام از آنان از طريق سايت سازمان بهزيستي كشور انجام مي شود.
مديركل بهزيستي قم ابراز داشت: مسكن و شهرسازي استان با مجمع خيرين مسكن ساز، بنياد مسكن و شركت هاي انبوه ساز انعقاد قرارداد كرده است كه واحدهاي مسكوني جانمايي و در حال ساخت مي باشند.
وي با اشاره به اينكه واحدهاي مسكوني 60 و 65 متري است، اظهار داشت: اين واحدها با وضعيت مناسب تري با مبلغ 200 ميليون ريال وام قرض الحسنه به مددجويان و نيازمندان بهزيستي متقاضي مسكن تعلق مي گيرد كه بازپرداخت آن 20 ساله است.
مظفري افزود: اكثر واحدهاي مسكوني درحال ساخت بهزيستي در شهرك پرديسان است و در شهرهاي زير 25 هزار نفر جمعيت از جمله كهك، جعفريه و سلفچگان 50 واحدهاي مسكوني براي مددجويان و نيازمندان بهزيستي ساخته مي شود.
وي ادامه داد: تسهيلات ارائه شده به واحدهاي مسكوني بخش هاي استان نسبت به شهر قم از شرايط بهتري برخوردار است و تلاش مي كنيم معلولين و مددجوياني كه مشكل رفت و آمد به بخش ها را نداشته باشند آنها را به اين بخش ها منتقل كنيم.
مديركل بهزيستي قم از زير پوشش قرار گرفتن بيش از 15 هزار معلول جسمي و روحي در اين استان خبر داد و گفت: از اين تعداد دو هزار و 463 معلول شنوايي ، يك هزار و 123 معلول بينايي، چهار هزار و 784 معلول جسمي حركتي و 316 ضايعه نخاعي، چهار هزار و 512 معلول ذهني، يك هزار و 740 معلول اعصاب و روان و 800 نفر نيز سالمند زير پوشش بهزيستي استان قم است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۵-١٣٩٠, ٠۴:٠۴

   

پر مبحث ترین ها