سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون امور نخبگان و استعدادهاي برتر بنياد نخبگان استان قم خبر داد:

آغاز فعاليت طرح تعاوني‌هاي دانش‌بنيان در قم

طرح‌هاي علمي در كارگروهي به رياست بنياد نخبگان استان بررسي و جنبه‌هاي علمي آن واكاوي شده و سپس مجوز تاسيس تعاوني دانش‌بنيان صادر مي‌شود.
معاون امور نخبگان و استعدادهاي برتر بنياد نخبگان استان قم از آغاز فعاليت طرح تعاوني‌هاي دانش‌بنيان در قم در راستاي ارائه تسهيلات به متقاضيان خبر داد.

محمدحسين ظريفيان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به تعاوني‌هاي دانش‌بنيان اظهار داشت: تاسيس اين تعاوني‌ها يك حركت بزرگ در كشور بوده و سه نهاد بنياد نخبگان استان، اداره كل تعاون استان و بانك توسعه تعاون استان در تشكيل تعاوني‌هاي دانش‌بنيان دخالت دارند.
وي خاطرنشان كرد: در استان‌ قم بر اساس آيين‌نامه تعاوني دانش‌بنيان كارگروهي متشكل از اين نهادها تشكيل شده است.
معاون امور نخبگان و استعدادهاي برتر بنياد نخبگان استان قم با بيان اينكه تعاوني‌هاي دانش‌بنيان طرح محور هستند، بيان داشت: طرح‌هاي علمي در كارگروهي به رياست بنياد نخبگان استان بررسي و جنبه‌هاي علمي آن واكاوي شده و سپس مجوز تاسيس تعاوني دانش‌بنيان صادر مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: ارائه‌دهندگان طرح با مراجعه به اداره كل تعاون، تعاوني دانش‌بنيان را ثبت حقوقي مي‌كنند و سپس به واسطه اجراي طرح مسيري مشخص شده كه مسير منتهي به پذيرش طرح از سوي بانك توسعه تعاون مي‌شود.
ظريفيان ادامه داد: متقاضي در گام آخر از بانك توسعه تعاون تسهيلات براي طرح‌هاي دانش‌بنيان دريافت مي‌كند.
وي با بيان اينكه كمبود اعتبارات مهم‌ترين مشكل طرح‌ها محسوب مي‌شود، عنوان داشت: تعاوني‌هاي دانش‌بنيان در راستاي ارائه تسهيلات به افراد متقاضي تشكيل شده و زمينه‌اي براي ارتقاي توليد علم در كشور فراهم مي‌كند.
معاون امور نخبگان و استعدادهاي برتر بنياد نخبگان استان قم در پايان گفت: متقاضيان براي دريافت اساسنامه اين طرح مي‌توانند به بنياد نخبگان استان قم يا پايگاه اطلاع‌رساني بنياد نخبگان استان مراجعه كرده و سپس درخواست خود را براي ارائه طرح ابلاغ كنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۴-١٣٩٠, ٠٣:٢٠

   

پر مبحث ترین ها