سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم:

صنايع قم داراي تكنولوژي با سطح پايين هستند

يكي از مشكلات استان نداشتن وضعيت صنعتي مطلوب است كه با رصد وضعيت موجود و ترسيم وضعيت مطلوب آينده سند تصويب سياست‌ها و راهبردهاي صنعت و معدن استان نهايي شد.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم با اشاره به پايين بودن ميزان بهره‌گيري از تكنولوژي در صنايع قم گفت: صنايع استان بايد به سمت صنايع تكنولوژي متوسط و بالا سوق داده و قطعات و كالاهايي با ارزش افزوده بالا توليد شود.

مجيد آوري‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس  با اشاره به تصويب سياست‌ها و راهبردهاي صنعت و معدن استان در شوراي برنامه‌ريزي استانداري اظهار داشت: يكي از مشكلات استان نداشتن وضعيت صنعتي مطلوب است كه با رصد وضعيت موجود و ترسيم وضعيت مطلوب آينده سند تصويب سياست‌ها و راهبردهاي صنعت و معدن استان نهايي شد.
وي ادامه داد: براي تهيه اين سند اهداف كمي و كيفي صنعت و معدن در استان، وضعيت فعلي، جايگاه و اهداف كلي در نظر گرفته شده و پنج محور اصلي مورد توجه قرار گرفته است.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم گفت: در ابتدا صنايع انتخابي استان مورد بررسي قرار گرفت و بررسي شد چه صنعتي بايد به قم وارد شده و استراتژي در انتخاب نوع صنعت مورد توجه قرار گيرد.
آوري‌فرد بيان داشت: صنايع بر مبناي ماده اوليه، صنايعي است كه از گذشته وجود داشت مانند كارخانه آجر، كه عملا كاري صورت نمي‌گيرد و تنها تغيير فيزيكي بر روي يك كالا ايجاد مي‌شود.
به گفته وي، در استان قم عمده صنايع بر مبنا و پايه مواد اوليه در گذشته بوده است و مواد اوليه را تغيير شكل مي‌دادند و فناوري جزئي بر روي آن انجام شده و محصولي توليد مي‌شود.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم تصريح كرد: اين امر سبب مي‌شود نوع كارگري كه انتخاب مي‌شود، كارگر ساده باشد به همين دليل وضعيت نيروي تحصيلكرده در صنعت جايگاه خوبي نداشته باشد.
آوري‌فرد خاطرنشان كرد: تعداد مهندساني كه در بخش صنعت فعال بودند به نسبت كم است و ما در بخش صنعت قم نيازمند يك تغيير روش هستيم.
وي با بيان اينكه صنايع از لحاظ تكنولوژي به سه بخش پايين، متوسط و بالا تقسيم مي‌شوند، ابراز داشت: صنايع در استان داراي تكنولوژي پايين هستند.
آوري‌فرد بيان داشت: در تلاش هستيم كه صنايع استان را به سمت صنايع تكنولوژي متوسط و بالا سوق دهيم و قطعات و كالاهايي با ارزش افزوده بالا توليد كنيم.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم خاطرنشان كرد: صنعت استان بايد به سمتي برود كه ارزش افزوده ايجاد كند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۴-١٣٩٠, ١٩:۵٣

   

پر مبحث ترین ها