سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همزمان با نیمه شعبان؛

سه دستگاه درمانگاه سیار در اطراف جمکران مستقر می‌ شوند

با توجه به حضور میلیونی زائرین از سراسر کشور در ایام میلاد حضرت قائم (عج) در شهر قم، این شهر آماده خدمت‌رسانی و پذیرایی از میهمانان و زائران کریمه اهل بیت (س) و مسجد مقدس جمکران است.
 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: همزمان با نیمه شعبان سه دستگاه درمانگاه سیار با امکانات تخت بستری در اطراف جمکران مستقر می‌شوند.

خلیل‌الله سائلی با تشریح برخی از تدابیر اندیشیده شده توسط جمعیت هلال احمر در نیمه شعبان با اشاره به اینکه سه دستگاه درمانگاه سیار با امکانات تخت بستری برای بیماران پیش‌بینی شده است، افزود: سرعت عمل در وارد شدن به صحنه عملیاتی یکی دیگر از اصول و اهداف در امداد‌رسانی است و بر اساس تدابیر صورت گرفته دو دستگاه موتورسیکلت امدادی نیز با هدف سرعت بخشیدن به آسیب‌دیدگان در انجام عملیات‌ها به کار گرفته می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به حضور میلیونی زائرین از سراسر کشور در ایام میلاد حضرت قائم (عج) در شهر قم، این شهر آماده خدمت‌رسانی و پذیرایی از میهمانان و زائران کریمه اهل بیت (س) و مسجد مقدس جمکران است.
 
وی با اشاره به پیش‌بینی‌هایی که جمعیت هلال احمر در استان صورت داده است، تصریح کرد: در راستای ارائه خدمات شایسته به خیل عظیم مشتاقان و برای پوشش امدادی مراسم و زائرین در حوزه معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ۲۳ تا ۲۷ تیر ماه اقدام به برپایی پست‌ها و اکیپ‌های مختلفی در مسیر‌ها و محور‌های مواصلاتی استان خواهیم کرد.
 
سائلی بیان داشت: به دنبال هماهنگی اکیپ‌های مستقر از دیگر استان‌ها یک ستاد عملیات امداد و نجات با هدف فرماندهی و پشتیبانی نیرو‌ها زیر نظر استان قم و یک پست ویژه امدادی خواهران در مسجد مقدس جمکران مستقر می‌شود.

فعالیت چرخ بال امدادی در نیمه شعبان در قم

وی ضمن اشاره به استقرار ۶ دستگاه آمبولانس و دو دستگاه خودروی نجات در مسیرهای ورودی مسجد مقدس جمکران عنوان داشت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته یک فروند چرخ بال امدادی به گروه‌های امدادی استان خواهد پیوست.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم از پوشش کامل امدادی محورهای منتهی به استان با به‌کارگیری تمام تجهیزات و نیرو‌ها خبر داد و گفت: با هماهنگی‌هایی که با استان‌های اصفهان، قزوین، مرکزی و تهران به عمل آمده امیدواریم بتوانیم خدمات مطلوب‌تری به مسافران و زائرین در محورهای مواصلاتی استان ارائه کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۴-١٣٩٠, ٢٠:٣٩

   

پر مبحث ترین ها