سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون بهداشت و درمان سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم خبر داد:

وجود دو هزار جانباز شیمیایی در قم

جانبازان شیمیایی استان قم بیش از دو هزار نفر هستند که ۲۵۰ نفر آنها در وضعیت متوسط و حاد قرار دارد.
معاون بهداشت و درمان سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم از وجود دو هزار جانباز شیمیایی در قم خبر داد و گفت: وضعیت 250 نفر از این تعداد متوسط و حاد است.

مهدی محمدیان بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه همایش نفس‌های سوخته که در تالار غدیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم برگزار شد در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه قم بیش از ۵۰ جانباز شهید شیمیایی تقدیم انقلاب کرده است، گفت: جانبازان شیمیایی استان قم بیش از دو هزار نفر هستند که ۲۵۰ نفر آنها در وضعیت متوسط و حاد قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه پایگاه سلامت جانبازان شیمیایی فردا سه‌شنبه در مرکز درمانی علی ابن ابیطالب (ع) افتتاح می‌شود، گفت: افتتاحیه این پایگاه به صورت دعوت از اولین گروه جانبازان شیمیایی در قالب درمان آنها به صورت ویزیت ریه، پوست، چشم و فوق تخصص گوارش و انجام آزمایشات درمانی خواهد بود.

معاون بهداشت درمان سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم ادامه داد: کلیه هزینه‌های درمانی موارد فوق توسط سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان پرداخت خواهد شد و قرار است کلیه امورات درمانی جانبازان شیمیایی استان در این درمانگاه انجام شود.

وی ابراز داشت: در فاز اول افتتاحیه این درمانگاه جانبازان شیمیایی حد متوسط و شدید درمان خواهند شد و سپس کلیه جانبازان شیمیایی تحت درمان قرار خواهند گرفت.

محمدیان اظهار داشت: بیش از ۳۰ متخصص متعهد در کادر درمانی این درمانگاه برای معالجه جانبازان شیمیایی حضور دارند و کار درمان را انجام خواهند داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠۴-١٣٩٠, ١۶:١١

   

پر مبحث ترین ها