سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر کل دامپزشکی استان قم خبر داد:

واکسیناسیون 14 هزار راس گاو در قم علیه بیماری سل

طی سه ماهه نخست امسال 14هزار و 500راس گاو علیه بیماری سل و 8هزار و 100راس گاو و گوسفند علیه بیماری تب مالت واکسینه شدند.
 مدیر کل دامپزشکی استان قم از واکسیناسیون14 هزار راس گاو علیه بیماری سل از اول امسال در قم خبر داد.

 دکتر مهدی رفیعی قبل از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به فعالیت های مایه کوبی و واکسیناسیون دام های استان در خصوص پیشگیری و کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام گفت: در این راستا طی سه ماهه نخست امسال 14هزار و 500راس گاو علیه بیماری سل و 8هزار و 100راس گاو و گوسفند علیه بیماری تب مالت واکسینه شدند.

وی در ادامه در خصوص دیگر فعالیت های مایه کوبی و واکسیناسیون دام های استان بیان داشت: همچنین در فصل بهار 225 هزار رأس گوسفند و 5 هزار گاو و گوساله در استان علیه بیماری سیاه زخم واکسینه شدند.

رفیعی با بیان این که این طرح در حال حاضر نیز ادامه داد، تصریح کرد: امیدواریم با استمرار این طرح بتوانیم پوشش 90 درصدی واکسیناسیون دام های استان علیه این بیماری را داشته باشیم.

واکسیناسیون 2 هزار و 700 رأس گاو و گوساله علیه بیماری بروسلوز

وی با اشاره به این که همچنین در این مدت 600 قلاده سگ نیز در گله ها و دامداری‌های استان علیه بیماری هاری واکسینه شدند، افزود: به علاوه طی سه ماهه نخست اول امسال 2 هزار و 700 رأس گاو و گوساله تحت پوشش واکسیناسیون بروسلوز قرار گرفتند.

مدیر کل دامپزشکی استان قم ادامه داد: از اول تیرماه نیز طرح واکسیناسیون رایگان، جهت واکسینه کردن جمعیت گوسفند،بز و دام های جوان استان علیه بیماری بروسلوز یا تب مالت در حال انجام است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۴-١٣٩٠, ٢٣:٣٣

   

پر مبحث ترین ها