سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مسئول امور مساجد سازمان تبلیغات اسلامی استان قم خبر داد:

برپایی نماز جماعت در فضاهای روباز و پارک‌های قم

در حال حاضر نماز جماعت در بوستان‌های علوی، هاشمی، مهدی (عج)، شهید بنیادی، نرگس، نبوت و شهریاری برپا می‌شود و امیدواریم زمینه اجرای این برنامه عبادی در سایر بوستان‌ها و پارک‌های قم فراهم شود.
 مسئول امور مساجد سازمان تبلیغات اسلامی استان قم از برپایی نماز جماعت در فضاهای روباز و پارک‌ها و استقبال شهروندان قمی از این طرح خبر داد.

 حجت‌الاسلام سید ابوالقاسم حسینی پیش از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر نماز جماعت در بوستان‌های علوی، هاشمی، مهدی (عج)، شهید بنیادی، نرگس، نبوت و شهریاری برپا می‌شود و امیدواریم زمینه اجرای این برنامه عبادی در سایر بوستان‌ها و پارک‌های قم فراهم شود.
وی با بیان اینکه برپایی نماز جماعت در فضاهای روباز منجر به ترغیب افراد برای اقامه نماز در اول وقت می‌شود، تصریح کرد: در روزهای ابتدایی اجرای این طرح به لحاظ عدم اطلاع مردم از برپایی نماز جماعت در این مکان‌ها، تعداد اندکی از برادران و خواهران در این برنامه شرکت می‌کردند اما در فاصله کوتاهی پس از اجرای این طرح، با استقبال خوب شهروندان قمی مواجه هستیم.

حجت‌الاسلام حسینی ادامه داد: با توجه به گرم‌بودن هوا در فصل تابستان، مراجعه خانواده‌ها به بوستان‌ها و فضاهای سبز بیشتر می‌شود، از این رو فراهم‌کردن زمینه اقامه نماز جماعت در این مکان‌ها به شدت احساس می‌شود.

مسئول امور مساجد سازمان تبلیغات اسلامی استان قم اضافه کرد: متاسفانه به لحاظ مناسب‌نبودن فضای نمازخانه برخی پارک‌ها و فضاهای سبز، این خلاء وجود دارد که بسیاری از مومنین برای به جا آوردن فریضه نماز با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و امیدواریم با توسعه اقامه نماز در فضای باز، ضمن برطرف‌شدن این مشکلات، فرهنگ اقامه نماز جماعت ترویج شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۴-١٣٩٠, ٢٠:۵١

   

پر مبحث ترین ها