سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همزمان با هفته صرفه‌جویی آب/

مشکلات آب آشامیدنی روستاهای بخش سلفچگان قم بررسی شد

بروز شده : ٨-٠۴-١٣٩٠, ١۶:٣٩    نسخه چاپی    
اقداماتی خوبی به منظور آبرسانی از سرشاخه‌های دز به بخش سلفچگان صورت گرفته است که با تخصیص به موقع اعتبارات شاهد توسعه آنی این طرح باشیم.
 همزمان با هفته صرفه جویی در مصرف آب مشکلات آب آشامیدنی روستاهای بخش سلفچگان قم بررسی شد.
 در نشستی با حضور بخشدار و دهیاران بخش سلفچگان و معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفار قم مشکلات آشامیدنی روستاهای این بخش بررسی شد.

معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفار قم در این نشست با اشاره به بهره‌برداری از فاز نخست مجتمع آبرسانی سلفچگان گفت: اقداماتی خوبی به منظور آبرسانی از سرشاخه‌های دز به بخش سلفچگان صورت گرفته است که با تخصیص به موقع اعتبارات شاهد توسعه آنی این طرح باشیم.

سعید ابوالقاسمی‌راد تامین آب آشامیدنی روستای حسین آباد نیزار از توابع بخش سلفچگان را از برنامه‌های آبفار اعلام کرد و گفت: در سفر سوم استاندار به بخش سلفچگان مشکلات مربوط به آب شرب این روستا رفع خواهد شد.

وی تعویض شبکه‌های فرسوده آب روستا‌ها را از دیگر برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب روستایی عنوان و بیان کرد: در حال حاضر شبکه‌های فرسوده روستاهای راهجرد، حصارسرخ، ‌چشمه علی و... در حال تعویض است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز فصل گرما و افزایش مصرف آب در روستا‌ها ابراز داشت: با توجه به استمرار خشکسالی در چند سال اخیر در استان همچنان با کمبود آب در روستا‌ها مواجه هستیم.

معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفار قم خواستار مدیریت در مصرف آب به ویژه در ایام پایانی هفته در روستا‌ها شد و ابراز داشت: به منظور تامین و توزیع مطلوب آب چاره‌ای جز مدیریت بهینه مصرف آب نداریم.

وی همچنین فرهنگسازی در زمینه استفاده صحیح از آب را ضروری دانست و گفت: تلاش ما این است با فعالیت‌های فرهنگی متنوع دانش عمومی مردم را بالا ببریم و اهمیت و ارزش بالای آب را در جامعه نهادینه و مصرف آب را به استاندارد‌ها نزدیک کنیم.

در ادامه این نشست بخشدار سلفچگان با قدردانی از تلاش‌های مدیران و کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی در تامین آب این بخش، بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب تاکید کرد و از دهیاران این بخش خواست تا تلاش خود را در نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف آب به کار بندند.

سید جواد آل احمد همچنین از دهیاران خواست افرادی را که اقدام به حفر چاه‌های غیر مجاز در روستا‌ها می‌کنند شناسایی و جهت ارجاع به مراجع قضایی معرفی کنند.

در بخش دیگری از این نشست دهیاران بخش سلفچگان با قدردانی از خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی به روستاییان این بخش، ‌ به تشریح برخی از مشکلات آب در روستا‌ها پرداختند.

تعویض شبکه‌های فرسوده، ‌توسعه شبکه به منظور رفع کمبود آب و... از موضوعات مطرح شده در این نشست بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۴-١٣٩٠, ١۶:٣٩

   

پر مبحث ترین ها