سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

به مساحت دو هزار هکتار/

شهرک صنعتی نمونه کشوری در قم ایجاد می‌شود

بروز شده : ٧-٠۴-١٣٩٠, ٠۴:۴۵    نسخه چاپی    
کلیه خدماتی که شهرکهای تخصصی و غیرتخصصی ارائه می‌دهند در این شهرک وجود خواهد داشت و ما امیدواریم که تا پایان سال جاری عملیات احداث آن تمام شود.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قم از ایجاد شهرک نمونه کشوری در زمینی به مساحت دو هزار هکتار در قم خبر داد.
 جعفر فرشچی ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: عملیات اجرایی احداث این شهرک به صورت غیررسمی آغاز شد و همزمان با واگذاری زمین‌های شهرک چاپ و نشر، عملیات اجرایی احداث این شهرک به صورت رسمی آغاز می‌شود.
وی اضافه کرد: در حال حاضر فضای سبز این شهرک ایجاد شده و عملیات زیرسازی و آماده‌سازی آن نیز در حال انجام است.

فرشچی نام این شهرک را الغدیر ذکر کرد و گفت: طبق سیاست‌های وزارت صنایع و معادن مقرر شد پنج شهرک نمونه کشوری در کشور احداث شود که مصوبه اولین شهرک نمونه کشوری در سفر دوم هیئت دولت به استان قم تصویب شد.

وی تاکید کرد: کلیه خدماتی که شهرکهای تخصصی و غیرتخصصی ارائه می‌دهند در این شهرک وجود خواهد داشت و ما امیدواریم که تا پایان سال جاری عملیات احداث آن تمام شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قم گفت: برای ایجاد این شهرک ۸ نقطه مکان‌یابی شد که در ‌‌نهایت قرار شد این شهرک در کیلومتر ۴۵ اتوبان قم - تهران احداث شود.

فرشچی گفت: این شهرک در زمینی به مساحت دو هزار هکتار احداث می‌شود که برای انجام فاز نخست آن ۸۶۴ هکتار زمین در نظر گرفته شد.

وی از استقبال متقاضیان برای سرمایه‌گذاری در این شهرک خبر داد و بیان داشت: مواصلاتی‌بودن قم با ۱۴ استان کشور، قابلیت فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب، کاهش هزینه، وجود منابع زیرزمینی، نزدیکی به بازار مصرف تهران و... از جمله مزیت‌های استان قم است که متقاضیان را به سرمایه‌گذاری در این استان ترغیب می‌کند.

رشد ۱۰۰ درصدی واگذاری زمین

فرشچی از تکمیل زیرساخت‌های شهرک صنعتی محمودآباد خبر داد و گفت: تاکنون ۳۰ هکتار زمین این شهرک به متقاضیان واگذار شده است.

وی اضافه کرد: زیرساخت‌های شهرک صنعتی شکوهیه نیز آماده شده و زمین‌های آن در حال واگذاری است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم با اشاره به رشد ۱۰۰ درصدی واگذاری زمین به متقاضیان واحدهای صنعتی در این استان گفت: بیشتر استان‌های کشور با روندی که اقتصاد کشور در سال گذشته داشت، چنین جایگاهی نداشتند.

وی تعداد شهرک‌های صنعتی فعال استان قم را ۴ شهرک اعلام کرد و یادآور شد: دو شهرک صنعتی در قم در حال آماده‌سازی است و ساخت یک شهرک صنعتی دیگر نیز مصوب شده است.

وی اضافه کرد: قم با وسعت کمی که دارد، از نظر شهرک‌های صنعتی مصوب جزو ۵ استان بر‌تر کشور است.

بهره‌برداری از اولین شهرک چاپ و نشر کشور در آینده‌ای نزدیک

فرشچی با بیان اینکه شهرک چاپ و نشر آرزوی دیرینه اهالی فرهنگ قم بود، اظهار داشت: این شهرک از نظر فنی و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است که در آینده‌ای نزدیک با حضور مسئولان کشوری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اختصاص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار به تصفیه خانه شکوهیه برای طراحی دبی هزار متر مکعب آب، گفت: همزمان با بهره‌برداری از شهرک چاپ و نشر، این پروژه نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت: با توجه به بحرانی بودن استان قم از نظر آب و سفره‌های آبی پروژه استحصال آب صنعتی از فاضلاب صنعتی برای اولین بار در کشور در دست اجراست که ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای آن اختصاص پیدا کرد و در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

فرشچی ایجاد ایستگاه‌های آتش‌نشانی در کلیه شهرکهای صنعتی، تکمیل شبکه گازرسانی به شهرک‌ها، جذب ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در بخش شهرک‌سازی و ایجاد و توسعه زیرساختها را از دیگر فعالیت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی در سال گذشته عنوان کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۴-١٣٩٠, ٠۴:۴۵

   

پر مبحث ترین ها