سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نماز ظهر عاشورا در قم به امامت آیت الله مکارم شیرازی اقامه شد

همزمان با ظهر عاشورای حسینی، نماز ظهر به امامت آیت الله مکارم شیرازی با حضور زائران و عزاداران ابا عبدالله حسین(ع) در حرم کریمه اهل بیت(ع) اقامه شد.

در سالروز شهادت سید الشهدا(ع) شهر قم در غم و ماتم فرو رفته است و از ابتدای صبح امروز هیئت‌های عزاداری به صورت دستجات زنجیرزنی و سینه زن از مساجد و تکایای مناطق مختلف قم به سمت حرم حضرت معصومه(س) حرکت کرده و در این مکان به سوگواری پرداختند و در رثای سرور و سالار شهیدان اشک ماتم ریختند.

حرم کریمه اهل بیت(ع) و خیابانهای اطراف هم اکنون مملو از خیل مجاورین و زائرانی است که از شهرهای اطراف جهت عرض تسلیت به حضرت معصومه(س) راهی این مکان مقدس شده و به عزاداری می‌پردازند.

همچنین مجالس سوگواری صبح امروز در دفتر مقام معظم رهبری در قم و بیوت مراجع تقلید برپا شد و مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) بر مظلومیت امام حسین(ع) و یاران باوفایش مرثیه سرایی کردند.


همزمان با فرارسیدن اذان ظهر، عزاداران در تمامی نقاط شهر به یاد آخرین نماز سیدالشهدا ، نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند.

نماز ظهر در حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) نیز با حضور هیئتهای عزاداری و زائران به امامت آیت الله ناصر مکارم شیرازی اقامه شد و صفوف به هم پیوسته نماز در تمام نقاط حرم و خیابان‌های اطراف تشکیل شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی که به جهت شرکت در مجالس عزاداری به قم سفر کرده است شامگاه چهارشنبه در برخی هیئت‌های عزاداری شهر حاضر شد و صبح امروز نیز در مجالس عزاداری بیوت مراجع تقلید شرکت کرد.

امشب نیز مراسم شام غریبان امام حسین(ع) و یاران با وفایش در حرم حضرت معصومه(س) برگزار خواهد شد و عزاداران حسینی همنوا با یتیمان کربلا خواهند گریست.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٩-١٣٨٩, ٢١:۴۵

   

پر مبحث ترین ها