سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد/

هفت اکیپ بهداشتی بر توزیع مواد غذایی در قم نظارت می‌کنند

با توجه به فصل گرما و افزایش استفاده از آب آشامیدنی سالم و بمنظور رعایت نکات بهداشتی و جلوگیری از بیماری‌های احتمالی با هماهنگی‌های انجام گرفته یخ مورد نیاز زائران و مسافران به صورت بسته بندی شده توزیع خواهد شد.
همزمان با ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) هفت اکیپ بهداشتی با استقرار در اماکن پر تردد بر توزیع مواد غذایی و آب آشامیدنی در قم نظارت می‌کنند.

 رئیس کمیته امداد پزشکی و بهداشتی ستاد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده و خدمات بهداشتی درمانی مورد نیاز زائران و مسافران در این ایام گفت: با توجه به عبور حجم زیادی از زائران مرقد مطهر امام راحل(ره) از محورهای مواصلاتی استان و همچنین حضور در شهر قم و زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران گفت: این کمیته از حدود یکماه قبل با تشکیل جلسات کار‌شناسی، برآورد نیاز‌ها، تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی لازم شرائط را برای استقبال و ارائه خدمات مناسب به زائران و مسافران پیش بینی کرد.

دکتر سید شمس الدین حجازی از نظارت مستمر تیم‌های نظارتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بر نحوه فعالیت واحد‌های تهیه و تولید مواد غذایی و آشامیدنی و داروخانه‌های شبانه روزی خبر داد و افزود: هفت اکیپ بهداشتی در این مدت با حضور مستمر در اطراف مکان‌های پرتردد، پارکسوار‌ها، ایستگاههای صلواتی و محل‌های عرضه مواد غذایی و آشامیدنی جهت پیشگیری از بیماری‌های قابل انتقال از آب و غذا بر نحوه رعایت دقیق موارد بهداشتی نظارت می‌کنند.

وی عرضه یخ بهداشتی و بسته بندی شده را یکی از برنامه‌های پیش بینی شده در این ایام ذکر کرد و گفت: با توجه به فصل گرما و افزایش استفاده از آب آشامیدنی سالم و بمنظور رعایت نکات بهداشتی و جلوگیری از بیماری‌های احتمالی با هماهنگی‌های انجام گرفته یخ مورد نیاز زائران و مسافران به صورت بسته بندی شده توزیع خواهد شد.

رئیس کمیته امداد پزشکی و بهداشتی ستاد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) همچنین با اشاره به حضور هزاران عاشق رهبر کبیر انقلاب و دلداده ولایت از شهر مقدس قم در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) گفت: با هدف تأمین خدمات فوریت‌های پزشکی مورد نیاز زائران و مسافران ۱۰ آمبولانس با همکاری اورژانس ۱۱۵، جمعیت هلال احمر و سپاه علی ابن ابیطالب(ع) کاروان‌های اعزامی از قم را در مسیر رفت و برگشت پشتیبانی می‌کنند.

دکتر حجازی با بیان اینکه علاوه بر ۳۱ پایگاه شهری و جاده‌ای اورژانس ۱۱۵ استان در ایام ۱۳، ۱۴ و ۱۵ خرداد، ۴ دستگاه آمبولانس در سطح محورهای موصلاتی و ۸ آمبولانس دیگر نیز در اطراف حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران مستقر خواهند شد افزود: امسال با همکاری جمعیت هلال احمر و اورژانس ۱۱۵ ، یک دستگاه اتوبوس آمبولانسی نیز در پارکسوار شمالی آماده خدمت رسانی به زائران است.

وی از آماده باش تمامی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی در این مدت خبر داد و گفت: بمنظور رسیدگی سریع به حوادث احتمالی و درمان بیماران کادر درمانی، پزشکان متخصص و تجهیزات درمانی و دارویی مورد نیاز در بیمارستان‌ها پیش بینی شده است.

شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه تهیه و توزیع مواد غذایی، بهداشتی، دارویی و آرایشی مراتب را به صورت شبانه روزی با شماره تماس ۰۹۶۴۶ و ۰۹۶۷۸ معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت استان درمیان بگذارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٣-١٣٩٠, ٢٢:٣٨

   

پر مبحث ترین ها