سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت‌الاسلام علي بنايي

توليد 7 درصد تخم‌مرغ و مرغ كشور در قم

7.3 درصد ظرفيت كل كشور در زمينه توليد مرغ و تخم مرغ مربوط به قم است و با توجه به اشتغال و سرمايه‌گذاري زيادي كه در اين بخش صورت گرفته است، بايد نسبت به مقابله و جلوگيري از شيوع اين بيماري در قم فعاليت و مراقبت بيشتري صورت گيرد.
نماينده مردم قم در مجلس گفت: بيش از 7 درصد تخم‌مرغ و مرغ كشور در قم توليد مي‌شود و بايد مراقبت‌هاي بهداشتي لازم در اين مورد صورت گيرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين علي بنايي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم در مورد سهم توليد قم در بازار مرغ و تخم مرغ كشور اظهار داشت: 7.3 درصد ظرفيت كل كشور در زمينه توليد مرغ و تخم مرغ مربوط به قم است و با توجه به اشتغال و سرمايه‌گذاري زيادي كه در اين بخش صورت گرفته است، بايد نسبت به مقابله و جلوگيري از شيوع اين بيماري در قم فعاليت و مراقبت بيشتري صورت گيرد.
وي خاطرنشان كرد: بروز بيماري‌هاي مسري دام و طيور مي‌تواند بخش‌هاي وسيعي از صنعت دام و طيور كشور را مبتلا و از جنبه‌هاي اقتصادي و بهداشتي و سلامت خسارات زيادي را بر صنعت مرغداري استان تحميل كند.
نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي بيان داشت: هميشه شوك حاصل از بروز بيماري‌هاي مسري بر توليد و امنيت غذايي عميق و طولاني مدت بود كه در نهايت منجر به كاهش توليد و افزايش تقاضا مي‌شود كه نمونه آن افزايش قيمت تخم مرغ در اسفند ماه سال گذشته بود.
وي اضافه كرد: براي مقابله و پيشگيري در مرحله اول بايد فرهنگ‌سازي و اطلاع‌رساني مداوم و بالا بردن سطح فرهنگ جامعه در بخش مصرف‌كنندگان و برگزاري دوره‌ها و كلاس‌هاي ترويجي براي ارتقاي سطح دانش بومي توليدكنندگان توسط وزارت جهاد سازندگي و يا سازمان دامپزشكي كشور انجام شود.
بنايي عنوان داشت: در مرحله دوم تعامل گسترده و سازنده متوليان با صاحبان توليد طيور در اطلاع‌رساني به موقع و اطمينان از عملكرد مثبت سازمان‌هاي بيمه‌گر و بهره‌مندي از مشوقات و تسهيلات بانكي و ابزارهاي قانوني براي بازسازي واحدهاي غير‌استاندارد و غير‌بهداشتي در دستور كار قرار گيرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٣-١٣٩٠, ٢٢:٠٨

   

پر مبحث ترین ها