سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رتبه اول قم در کاهش تلفات جاده‌ای

افزایش انضباط ترافیکی در دو هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه و ۱۲۰ کیلومتر آزادراه در استان، ارتقای ایمنی تردد وسایل نقلیه به ویژه در نقاط برفگیر و مدیریت یکپارچه در کنترل حوادث ترافیکی، از مهم‌ترین اهداف این طرح است.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: این استان در سال جاری موفق به کسب رتبه نخست کشوری در کاهش تلفات جاده‌ای شد.به گزارش خبرگزاری مهر، سردار کاظم مجتبایی در مراسم آغاز طرح انتظامی ترافیکی زمستان سال ۹۳ در ستاد فرماندهی انتظامی استان قم با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‌ماه، تلفات تصادفات درون و برون شهری در استان، ۳۲ درصد کاهش یافته است، ادامه داد: گرچه زیرساخت‌ها و جاده‌های استان قم که در شاهراه مواصلاتی ۱۷ استان کشور قرار گرفته با مشکلاتی مواجه است اما این استان در سال جاری موفق به کسب رتبه نخست کشوری در کاهش تلفات جاده‌ای شد که موفقیت حاصل شده نتیجه وحدت عمل و همت و تلاش مسئولان امر ترافیک بوده است.

وی با بیان اینکه طرح زمستانه پلیس یکی از بزرگ‌ترین عملیات‌های مشترک دستگاه‌های انتظامی، امدادی و خدماتی است که از ۱۹ آذر تا ۲۵ اسفند ماه سال جاری ادامه خواهد یافت، تاکید کرد: پلیس استان قم مصمم است در راستای ماموریت‌های خود ضمن برخورد با تخلفات، ناوگان عمومی در جاده‌های استان را با جدیت بیشتری کنترل کند.

وی با اشاره به عبور و مرور روزانه حدود چهار هزار دستگاه اتوبوس در محورهای مواصلاتی استان قم، گفت: کنترل ناوگان عمومی کار بسیار مهمی است که در دستور کار پلیس قم قرار گرفته است.

فرمانده انتظامی استان قم در ادامه، به طرح انتظامی ترافیکی زمستان امسال در استان اشاره کرد و گفت: افزایش انضباط ترافیکی در دو هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه و ۱۲۰ کیلومتر آزادراه در استان، ارتقای ایمنی تردد وسایل نقلیه به ویژه در نقاط برفگیر و مدیریت یکپارچه در کنترل حوادث ترافیکی، از مهم‌ترین اهداف این طرح است.

مجتبایی با بیان اینکه ۳۵۰ گشت خودرویی توسط دستگاه‌های مرتبط در این طرح فعال خواهند بود و ۱۶ پایگاه امدادی در سطح جاده‌ها مستقر هستند هدف اصلی طرح زمستانی را ارتقاء سطح ایمنی ترافیک در فصل زمستان دانست و افزود: آنچه برای پلیس و دستگاه‌های امدادرسان اهمیت دارد، حفظ سلامتی و جان همشهریان و مسافرانی است که در این استان در حال عبور و مرور می‌باشند.

فرمانده انتظامی استان قم اضافه کرد: از نکات قابل توجه در طرح انتظامی ترافیکی سال جاری، حضور بالگرد و پوشش هوایی توسط اورژانس و پلیس استان است که در مواقع ضروری از این ظرفیت استفاده خواهد شد.

گفتنی است، طرح انتظامی ترافیکی زمستان ۹۳، امروز در مراسمی همزمان با سراسر کشور در محورهای مواصلاتی استان قم آغاز شد و در این طرح، پلیس راه استان قم، دستگاه‌های امدادرسان از قبیل هلال احمر، اورژانس، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و امداد خودرو حضور دارند.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٩-١٣٩٣, ١٢:۴٠

   

پر مبحث ترین ها