سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر نیرو :

طرح بزرگ آبرسانی قم در سفر استانی دولت به بهره برداری می رسد

وزیر نیرو زمان افتتاح انتقال آب از سرچشمه‌های رودخانه دز به قم را در  آخرین سفر استانی رییس جمهوری که قرار است طی هفته‌های آینده به استان قم سفر کند، اعلام کرد.

"از مدتها قبل در دولت‌های گذشته تلاشها برای اجرای این طرح صورت گرفت و سرانجام در دولت دهم در سالی که با نام همت مضاعف و کار مضاعف نامگذاری شده بود، عملیات‌های اجرایی آن به اتمام رسید."
  اتصال آب قمرود به شبکه آبرسانی شهر قم یکی از طرح‌های پر افتخار در حوزه انتقال آب کشور است. با جاری شدن آب گوارا در شبکه‌های آبرسانی شهر مقدس قم، مردم این شهر از این آب بهره‌مند می‌شوند.

اجرای طرح‌آبرسانی به شهر هم درحالی به نتیجه رسیده است که این شهر سالها در انتظار آب گوارا و شیرین برای شرب بود.

وزیر نیرو  با بیان اینکه خوشبتخاته طرح بزرگ آبرسانی به شهر قم که جز آرزوهای وزارت نیرو بود سرانجام به نتیجه رسید، یادآورشد: از مدتها قبل در دولت‌های گذشته تلاش برای اجرای این طرح آغاز شد و در سرانجام در دولت دهم در سالی که با نام همت مضاعف و کار مضاعف نامگذاری شده بود، عملیات‌های اجرایی آن به اتمام رسید.

نامجو افزود: مرحله نخست این طرح هم اکنون بطور آزمایشی در حال بهره‌برداری است.

وزیر نیرو زمان افتتاح این طرح را آخرین سفر استانی رییس جمهوری که قرار است طی هفته‌های آینده به استان قم سفر کند، اعلام کرد.


به گزارش شبکه ایران، به گفته نامجو، با اتمام مرحله آزمایشی بهره‌برداری، مردم قم از این پس آب شربی که با انتقال حوزه به حوزه از سرچشمه‌های رودخانه دز به این شهر منتقل شده است، استفاده خواهند کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٢-١٣٩٠, ٠٣:٠٨

   

پر مبحث ترین ها