سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس پلیس آگاهی قم خبر داد:

کشف 7000 قلم لوازم آرایشی قاچاق در قم

مرد شیادی که با تقلید صدای زنانه، خود را دختری به نام «ندا» معرفی و از سوژه‌هایش کلاهبرداری می‌کرد، توسط پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان قم دستگیر شد.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم گفت: با تلاش ماموران یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان قم از یک دستگاه خودرو پژو 405، 7 هزار قلم لوازم آرایشی قاچاق کشف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ مهدی قدمی اظهار کرد: اکیپی از ماموران یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان قم حین گشت زنی در سطح استان به یک دستگاه خودروی پژو 405 مشکوک و جهت متوقف کردن آن اقدام کردند.

به گفته وی، وقتی راننده پژو با هشدار پلیس مبنی بر توقف خودرو مواجه شد از محل متواری و در ادامه ضمن ورود به جاده قدیم قم – تهران و طی مسافتی نهایتاً ماموران با هدف قراردادن لاستیک پژو، خودرو را متوقف کردند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم با اشاره به کشف 7000 قلم لوازم آرایشی قاچاق از داخل خودرو مذکور، اظهارداشت: در ادامه سرنشین پژو، مبلغ 5 میلیون ریال به عنوان رشوه به ماموران پیشنهاد می‌کند که پس از تنظیم صورتجلسه وی به همراه راننده خودرو جهت سیر مراحل قانونی به مبادی مربوطه تحویل شدند.

کشف دو محموله بزرگ قاچاق در قم

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم از کشف دو محموله بزرگ قاچاق به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون ریال در این استان خبر داد.

سرهنگ مهدی قدمی اظهار کرد: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان با کنترل خودروهای عبوری در محور «سلفچگان – ساوه» به یک دستگاه خودرو کامیونت ایسوزو مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی گفت: در ادامه با بررسی بارنامه، جعلی بودن آن محرز و خودرو به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز منتقل شد.

رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: در بازرسی از خودرو 1200 قوطی چهار لیتری روغن موتور به ارزش 600 میلیون ریال کشف شد و در ‌‌نهایت پرونده‌ای در این زمینه تشکیل و به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

سرهنگ قدمی اضافه کرد: در طرحی دیگر یک دستگاه خودرو کامیونت هیوندا مورد بازرسی قرار گرفت و با توجه به عدم انطباق بارخودرو و بارنامه، 2900 ثوب شلوار خارجی به ارزش یک میلیارد ریال کشف شد.

دستگیری سارقان منزل توسط پلیس آگاهی قم

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم همچنین از انهدام باند سارقان منزل در این استان خبر داد و گفت: مته‌مان پس از دستگیری به 19 فقره سرقت اعتراف کردند.

سرهنگ قدمی در رابطه با خبر فوق اظهارکرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اکیپی از ماموران آگاهی قرار گرفت و سر دسته این باند دستگیر شد.

وی گفت: در ادامه با اعتراف متهم، 2 تن از همدستان وی نیز شناسایی و بلافاصله در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم اضافه کرد: پس از کسب دستور مقام قضایی، منزل مته‌مان مورد بازرسی قرار گرفت و اموال مسروقه‌ای شامل طلا، دوربین دیجیتال و... کشف شد.

وی با بیان اینکه اعضای این باند در تحقیقات پلیس به 19 فقره سرقت منزل اعتراف کرده‌اند، افزود: در ادامه با اعترافات مته‌مان 3 نفر مالخر نیز شناسایی و دستگیر شدند.

گفتنی است، تمامی اعضای این باند پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی استان و در ‌‌نهایت راهی زندان شدند.

سارقان تجهیزات راهداری در قم به دام افتادند

با تلاش ماموران پاسگاه انتظامی قاهان فرماندهی انتظامی شهرستان قم دو سارق تجهیزات راهداری در استان شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم از دستگیری دو سارق تجهیزات راهداری در استان خبر داد و گفت: در پی سرقت قالب‌های بتون کارگاهی در یکی از شهرک‌های صنعتی استان، شناسایی و دستگیری عاملان آن در دستور کار ماموران پاسگاه انتظامی قاهان فرماندهی انتظامی شهرستان قم قرار گرفت.

سرگرد مختار علی ستایش ادامه داد: بلافاصله ماموران با اجرای طرح ایست و بازرسی در محورهای منتهی به این شهرک صنعتی، خودرو مورد نظر را شناسایی و متوقف کردند.

وی سپس با اشاره به کشف اموال مسروقه از داخل خودرو پیکان وانت، ارزش قالب‌های بتون را از سوی مالباخته 200 میلیون ریال اعلام و اضافه کرد: مته‌مان در تحقیقات ماموران به سرقت تجهیزات راهداری نیز اعتراف کردند که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی استان و در ‌‌نهایت راهی زندان شدند.

تقلید صدای زنانه شگرد مرد شیاد

مرد شیادی که با تقلید صدای زنانه، خود را دختری به نام «ندا» معرفی و از سوژه‌هایش کلاهبرداری می‌کرد، توسط پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان قم دستگیر شد.

فردی در تماس با یکی از شهروندان در حالی که صدایی مجهول الهویه و مردانه داشته خود را دختری به نام «ندا» معرفی و برای ملاقات، از وی می‌خواهد که مبلغ 500 هزار ریال به حسابش واریز کند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم اظهار کرد: با اعلام موضوع به پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان قم بلافاصله بررسی آن در دستور کار ماموران قرار گرفت.

سرهنگ احمد صادقی افزود: با انجام اقدامات پلیسی، محل سکونت متهم که پسری 25 ساله و در یکی از استان‌های شمالی کشور سکونت داشت، شناسایی و پس از کسب دستور مقام قضایی در ‌‌نهایت وی دستگیر شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اضافه کرد: در تحقیقات ماموران مشخص شد متهم از طریق تقلید صدای زنانه به اغفال و اخاذی سوژه‌هایش در استان‌های مختلف می‌پرداخته و از این راه میلیون‌ها ریال کلاهبرداری کرده بود که پس از دستگیری جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی استان و در ‌‌نهایت راهی زندان شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۵-١٣٩٣, ١١:٣۶

   

پر مبحث ترین ها