سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دستگیری سارق 19 ساله با بیش از 200 فقره سرقت در قم

بروز شده : ۶-٠۵-١٣٩٣, ١٢:٠۶    نسخه چاپی    
وی در خصوص دستگیری سارقی با بیش از 200 فقره سرقت قطعات داخل خودرو افزود: مظنونی اطراف یک پراید در حال گردش بود که پس از انجام تحقیقات مشخص شد که وی سارق قطعات خودرو است که پس از دستگیری به بیش از 200 فقره سرقت اعتراف کرد و 100 دستگاه لوازم خودرو نیز نیز از وی کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم از دستگیری سارقی با بیش از 200 فقره سرقت قطعات داخل خودرو در این استان خبر داد.

سرهنگ مهدی قدمی ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص دستگیری سارق طلاجات دختران در قم بیان کرد: پدر و دختری که به سرقت طلاجات کودکان می‌پرداختند توسط پلیس قم دستگیر شدند.

وی ادامه داد: این سارقان بعد از افطار دختر بچه‌هایی را که در محوطه مساجد در حال بازی بودند را به کناری کشانده و به سرقت طلاجات آنها می‌پرداخت و سپس با پدرش از محل سرقت متواری می‌شد که خوشبختانه توسط پلیس دستگیر شد.

دستگیری سارق در اتوبان

رئیس پلیس آگاهی استان قم همچنین در خصوص دستگیری فردی که در اتوبان با خودروی سرقتی در حال فرار بود بیان کرد: در ساعت پنج بعد از ظهر 3 مردادماه تیم عملیاتی مستقر در عوارضی به یک دستگاه خودروی پژو پارس مشکوک شده و با بررسی سوابق وی متوجه شدند که خودرو سرقتی است.

وی ادامه داد: ماموران پلیس به تعقیب خودرو پرداخته اما متاسفانه راننده به علائم هشدار بی‌توجه بود و در جهت خلاف اتوبان به حرکت پرداخت.

قدمی اضافه کرد: نیروهای پلیس با رعایت ضوابط به تیراندازی پرداخته و سرانجام خودرو را متوقف کردند.

وی بیان کرد: خوشبختانه در این عملیات پلیسی به هیچ یک از خودروهای عبوری و خودروی سارق که به همراه همسر و 2 فرزندش در حال فرار بود آسیبی وارد نشد.

رئیس پلیس آگاهی استان قم ادامه داد: این سارق پس از سرقت خودرو به سرقت احشام اقدام کرده است که سارق فردی سابقه دار و معتاد به شیشه بوده است.

وی توصیه کرد: استفاده از تجهیزات ایمنی موثر و بازدارنده از جمله قفل پدال برای جلوگیری از سرقت خودرو ضروری است.

سرهنگ قدمی از مردم درخواست کرد: زمانی که پلیس در حال تعقیب خودرویی است، ‌خودروهای دیگر به سرعت کنار رفته و جلوی عملیات پلیس را نگیرند.

دستگیری سارق 19 ساله

وی در خصوص دستگیری سارقی با بیش از 200 فقره سرقت قطعات داخل خودرو افزود: مظنونی اطراف یک پراید در حال گردش بود که پس از انجام تحقیقات مشخص شد که وی سارق قطعات خودرو است که پس از دستگیری به بیش از 200 فقره سرقت اعتراف کرد و 100 دستگاه لوازم خودرو نیز نیز از وی کشف شد.

سارق قطعات خودرو که جوانی 19 ساله بود در جمع خبرنگاران گفت: به مدت 2 سال است که معتاد به هروئین هستم و به دلیل اعتیاد به مواد مخدر به سرقت اقدام می‌کردم.

ح. الف گفت: در خانواده‌ام هیچ سوء سابقه و مصرف مواد مخدر وجود ندارد و حتی خانواده‌ام از سرقتم نیز بی‌اطلاع هستند.

وی بیان کرد: شاگرد گچ کار هستم اما بعد از مصرف مواد به سرقت پرداختم تا خرج موادم را که روزی 20 هزار تومن بود را دربیاورم.

مال خر این ضبط‌های سرقتی گفت: ‌هشت سال و نیم است که به فروش رادیو پخش می‌پردازم اما متاسفانه از 9 ماه پیش اموال سرقتی را خریداری کرده و مجددا به فروش می‌رساندم.

توصیه‌های ایمنی

در پایان رئیس پلیس آگاهی استان قم به خانواده‌ها برای جلوگیری از سرقت منزل توصیه کرد: جاذبه سرقت از منزل را با عدم نگهداری پول نقد و اشیای قیمتی باید از بین برد، تجهیزات ایمنی منازل را چک کرد، ترجیحا همه اعضای خانواده منزل را ترک نکنند و یا به یکی از همسایگان و یا بستگان مورد اعتماد کلید خانه را بسپارند، زمانی که از خانه خارج می‌شوند اطراف را به دقت مشاهده کرده و در صورت مشاهده افراد نا‌شناس به پلیس اطلاع دهند.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از سرقت خودرو باید از قرار دادن اشیا، اموال و اشیای باارزش در دید افراد متفرقه در داخل خودرو جلوگیری شود.

وی گفت: از نوشتن رمز کارت عابر بانک در کنار کارت باید خودداری کنند.

سرهنگ قدمی در پایان بیان کرد: ‌شماره 3134 به صورت 24 ساعته آماده دریافت اطلاعات و اخبار در خصوص سرقت‌ها است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۵-١٣٩٣, ١٢:٠۶

   

پر مبحث ترین ها