سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مجري طرح كشت گياه بابونه در قم خبر داد:

كشت گياه بابونه براي نخستين ‌بار در قم

گياه دارويي بابونه به صورت پايلوت در قم كشت شده و امروز به صورت رسمي برداشت اين محصول آغاز شده است و پس از برداشت نهايي و فرآيند خشك كردن اين محصول ميزان توليد اين گياه مشخص مي‌شود.
مجري طرح كشت گياه بابونه در قم گفت: گياه بابونه براي نخستين ‌بار در قم و در زميني به مساحت 2 هكتار كشت شد.

كاظم يوسف‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به فوايد گياه بابونه در مقايسه با داروهاي شيميايي اظهار داشت: داروهاي شميايي در بعضي مواقع نه تنها بيماري را بهبود نمي‌بخشند، بلكه موجب بروز بيماري ديگري نيز مي‌شوند كه علايم آن بسيار شديدتر از بيماري اوليه است.
وي ادامه داد: داروهاي گياهي در مقايسه با داروهاي شميايي بسيار تاثيرگذارند و عوارضي براي بيمار ايجاد نمي‌كنند و در بسياري از مواقع زمان كمتري براي درمان نسبت به داروهاي شيميايي صرف مي‌شود.
مجري اين طرح تصريح كرد: نياز به استفاده از گياهان دارويي امروز در جامعه بسيار احساس مي‌شود و در همين راستا تلاش مي‌شود نسبت به كشت و كار اين محصول اهتمام بيشتري داشته باشيم.
وي بيان داشت: تاريخ نشان داده است استفاده از داروهاي گياهي قدمت ديرينه دارد و بسياري از بزرگان دين و حكمت به آن توصيه كرده‌اند.
يوسف‌زاده تصريح كرد: در كشت گياه بابونه تجربه‌هاي موفقيت‌آميزي كسب كرديم كه در اين راستا تلاش مي‌كنيم همزمان در مرحله بعد كشت گياهان دارويي گل‌هايي كه در درمان بيماري‌ها موثر و با آب و هواي قم سازگاري دارند را شناسايي كرده و نسبت به توليد آنها اقدام كنيم.
وي افزود: گياهان دارويي در بازارهاي جهاني رونق اقتصادي مناسبي دارند و هزينه‌هاي سنگين ناشي از توليد اين گياهان هنگام عرضه پوشش داده مي‌شود.
مجري طرح كشت گياه بابونه ادامه داد: به دليل هزينه‌هاي سنگين ناشي از توليد اين گياهان در تلاش هستيم تا گياهاني را كه از نظر اقتصادي ارزش افزوده‌اي دارند، توليد كنيم.
يوسف‌زاده تاكيد كرد: در مرحله بعدي توليد گياهان دارويي، سعي مي‌كنيم گياهان متنوعي چون آويشن و رازيانه را كه در درمان بسياري از بيماري ها مفيد هستند، توليد كنيم.
وي خاطرنشان كرد: گياه دارويي بابونه به صورت پايلوت در قم كشت شده و امروز به صورت رسمي برداشت اين محصول آغاز شده است و پس از برداشت نهايي و فرآيند خشك كردن اين محصول ميزان توليد اين گياه مشخص مي‌شود.
مجري طرح كشت گياه بابونه يادآور شد: مزرعه كشت بابونه با حمايت‌هاي سازمان جهاد كشاورزي استان قم و مركز رشد دانشگاه قم به مرحله بهره‌برداري رسيد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٢-١٣٩٠, ٢٣:٣٩

   

پر مبحث ترین ها