سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلبری: بازارچه خیریه مقطعی در قم ایجاد می‌شود

با توجه به اینکه ماه رمضان را پیش رو داریم ایجاد بازارچه خیریه می‌تواند به صورت موقتی تا پایان ماه رمضان با هدف کمک به نیازمندان ایجاد شود ولی پس از آن باید جمع شود تا این طرح موثر واقع شود.
شهردار قم گفت: ایجاد بازارچه خیریه مقطعی در زمان‌های مناسب مانند ماه رمضان و شب عید طرحی موثر و مطلوب است.

محمد دلبری در جلسه برنامه ریزی اوقات فراغت که با حضور مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و مدیر امور بانوان در استانداری قم برگزار شد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: بوستان نرگس، بوستانی است که برای رفاه بانوان طراحی شده و برنامه‌های فرهنگی گوناگونی نیز در این مکان برگزار می‌شود.

وی با تاکید براینکه مدیریت اجرایی بوستان نرگس با شهرداری است، تصریح کرد: نمی‌توان مدیریت این بوستان را به گروه یا نهادی خاص واگذار کرد.
شهردار قم در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر در قم دو بوستان به بانوان اختصاص دارد، تصریح کرد: این بوستان‌ها در مناطق 3 و 4 شهرداری قرار دارد و برای اجرای هر برنامه فرهنگی که به بانوان مربوط می‌شود در صورتی که در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مقدس قم صورتجلسه شود شهرداری آن را اجرایی خواهد کرد.

به گزارش فارس، وی با اشاره به برخی از برنامه‌های امور بانوان برای پیشگیری آسیب شناسی اجتماعی تصریح کرد: شهرداری در اجرای اینگونه برنامه‌ها با استانداری تعامل دارد و در صورتی که استانداری نسبت به تامین مشاور اقدام کند شهرداری نیز مکان و فضای مناسب را برای اجرای این برنامه در اختیار مجریان این طرح می‌گذارد.
دلبری با تاکید بر اینکه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر نسبت به اجرای برنامه‌های فرهنگی در شهر اهتمام دارد، گفت: کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بسیاری از دغدغه‌های فرهنگی را که در سطح شهر وجود دارد پاسخگو است.

وی همچنین در ارتباط با ایجاد بازارچه خیریه دائمی مخالفت کرد و متذکر شد: در صورتی که بازارچه خیریه به صورت دائمی ایجاد شود توقع‌های بیجا را به دنبال خواهد داشت ولی اگر این طرح به صورت مقطعی به اجرا برسد بسیار مطلوب و تاثیرگذار است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ماه رمضان را پیش رو داریم ایجاد بازارچه خیریه می‌تواند به صورت موقتی تا پایان ماه رمضان با هدف کمک به نیازمندان ایجاد شود ولی پس از آن باید جمع شود تا این طرح موثر واقع شود.

شهردار قم با تاکید بر اینکه بسیاری از برنامه‌هایی که شهرداری اجرای آن را در شهر قم عهده دار شده است از وظایف سایر دستگاه‌ها است، گفت: با این وجود دستگاه‌های متولی احساس مسئولیت نکرده و شهرداری را موظف به اجرای برنامه‌های غیر مرتبط می‌کنند.
دلبری خاطرنشان کرد: در صورتی که دستگاه‌های اجرایی در استان قم نسبت به وظایف خود آگاه باشند مشکلات فرهنگی و اجتماعی کاهش خواهد یافت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٣-١٣٩٣, ٢٣:٣٩

   

پر مبحث ترین ها