سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در سال جاری/

فاز اول توسعه ضلع شرقی حرم حضرت معصومه(س) بهره‌برداری می شود

بروز شده : ۵-٠٢-١٣٩٠, ٠۴:١۴    نسخه چاپی    
میدان بزرگ امام خمینی(ره) نیز در طرح توسعه ضلع شمالی حرم مطهر حضرت معصومه (س) با احداث 50 هزار مترمربع صحن و 150 هزار مترمربع مستحدثات خدماتی و رفاهی با سرعت در حال انجام بوده و صحن این میدان به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
 استاندار قم با بیان اینکه ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س) به مساحت 54 هزار متر مربع در حال احداث است، از بهره‌برداری فاز اول این پروژه در سال جاری خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور در حاشیه بازدید از پروژه صحن شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س)‌ در سخنانی اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های زیارتی به ویژه توسعه اطراف حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) از اولویت‌های مهم استان بشمار می‌رود.

وی با اشاره به احداث صحن جوادالائمه(ع) با 20 هزار مترمربع در طرح توسعه ضلع غربی حرم مطهر خاطرنشان کرد: طرح توسعه ضلع شرقی با احداث حدود 54 هزار مترمربع شامل شبستان، کتابخانه، مدرس، موزه و سرویس‌های بهداشتی و فضاهای پشتیبانی در حال ساخت و ساز است.

استاندار قم بیان کرد: میدان بزرگ امام خمینی(ره) نیز در طرح توسعه ضلع شمالی حرم مطهر حضرت معصومه (س) با احداث 50 هزار مترمربع صحن و 150 هزار مترمربع مستحدثات خدماتی و رفاهی با سرعت در حال انجام بوده و صحن این میدان به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی از تخصیص 25 هزار میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای تسریع در اجرای عملیات توسعه ضلع شرقی حرم مطهر خبر داد و گفت: صحن شرقی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) از یک سو به صحن اتابکی متصل شده و از سوی دیگر با اتصال به بلوار پیامبر اعظم(ص) فضای مناسبی برای حضور زائران و مجاوران حرم دخت موسی بن جعفر(س) ایجاد می‌شود.

حجت‌الاسلام موسی‌پور با بیان اینکه توسعه ضلع شرقی حرم مطهر حدود 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ، اظهار داشت: امیدواریم با جذب اعتبارات لازم و تلاش مضاعف مسئولان و مجریان پروژه، فاز اول این پروژه تا پایان سال جاری انجام شده و به بهره‌برداری برسد.

استاندار قم همچنین از روند اجرای پروژه تقاطع 9 دی بازدید کرده و بر اجرای هرچه سریعتر این پروژه و رعایت کامل همه نکات ایمنی و معماری ایرانی ـ اسلامی در ساخت این تقاطع سه سطحه تأکید کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٢-١٣٩٠, ٠۴:١۴

   

پر مبحث ترین ها