سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم خبر داد:

پروژه انتقال آب به قم در مسیر خود به 10 شهر آبرسانی می‌کند

بروز شده : ۴-٠٢-١٣٩٠, ٠١:٢۴    نسخه چاپی    
فاز اول پروژه عظیم و حیاتی آبرسانی به قم تماما از سوی مهندسان ایرانی طراحی و اجرا شده و با عنایت رهبر معظم انقلاب اسلامی، اقدامات ارزشمند دولت و پیگیری و تلاش مجدانه مسئولان و دست‌اندرکاران طرح به مرحله بهره‌برداری رسیده است.
 استاندار قم از آبرسانی به 10 شهر توسط پروژه انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور به همراه معاونان خود، مدیران بخش آب و جمعی از مسئولان و دست‌اندرکاران طرح عظیم آبرسانی به قم در طول 290 کیلومتر مسیر انتقال آب از سرشاخه‌های دز، بندهای انحرافی، تونل‌های پنج‌گانه، ایستگاه پمپاژ، سد گلپایگان، سد کوچری، مخازن هفت‌گانه و تصفیه‌خانه بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید یک روزه از مجموعه مستحدثات آبرسانی به قم در استان‌های لرستان، مرکزی و اصفهان، ضمن قدردانی از تلاش خستگی‌ناپذیر مدیران اجرایی و مسئولان ذی‌ربط برای بهره‌برداری از این پروژه عظیم ملی در سخنانی اظهار داشت: پروژه آبرسانی از سرشاخه‌های دز به قم در طول مسیر 10 شهر دیگر را نیز از نعمت آب شیرین بهره‌مند ساخته و کام تشنه کویر را سیراب می‌سازد.

استاندار قم اجرای این طرح مهم و دشوار را افتخاری برای نظام و دولت خدمتگزار عنوان کرد و افزود: فاز اول پروژه عظیم و حیاتی آبرسانی به قم تماما از سوی مهندسان ایرانی طراحی و اجرا شده و با عنایت رهبر معظم انقلاب اسلامی، اقدامات ارزشمند دولت و پیگیری و تلاش مجدانه مسئولان و دست‌اندرکاران طرح به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه زمان‌بندی شده تکمیل پروژه و بهره‌برداری کامل از این طرح در سال 91 انجام خواهد شد تصریح کرد: بهره‌برداری آزمایشی از طرح اضطراری آبرسانی به قم با حجم 1500 لیتر در ثانیه آغاز شده و در روزهای آینده با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی به طور رسمی آب شیرین و گوارای سرشاخه‌های دز در شبکه توزیع روان خواهد شد.

حجت‌الاسلام موسی‌پور گفت: مردم قم همواره از نعمت آب شیرین محروم بوده‌اند، اما در سال‌های اخیر همین آب بی‌کیفیت به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها با کمبود شدید مواجه بوده و سال گذشته با مدیریت خوب مجموعه دستگاه‌های اجرایی بحران کم‌آبی را پشت سرگذاشتیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در روزهای آینده آرزوی دیرین مردم قم تحقق یافته و آب شیرین با حجم 2500 لیتر در ثانیه به این خطه مقدس خواهد رسید و امیدواریم همه مردم و مسئولان قدردان این نعمت بزرگ باشند و ثمره این تلاش‌های جهادگونه را با صرفه‌جویی در مصرف آب به خوبی پاس بدارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٢-١٣٩٠, ٠١:٢۴

   

پر مبحث ترین ها