سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرمانده انتظامی استان قم انتقاد کرد:

آمارهای ارائه شده از میزان وقوع جرایم در قم درست نیست

متاسفانه مسائلی که در قم رخ می دهد را بزرگنمایی می کنند که یکی از نمونه های آن در زمینه عفاف و حجاب اسلامی مطرح می شود.

 فرمانده انتظامی استان قم از ارائه آمارهای غلط در مورد بالابودن میزان وقوع جرایم در قم انتقاد کرد.

سردار مهدی توکلی شامگاه سه شنبه در نشست مشترک با اعضای شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: متاسفانه آمار غلطی مطرح کردند که میزان وقوع جرایم در قم بالاست، در صورتی که میزان وقوع جرایم در استان قم پائین تر از متوسط کشوری است.

وی با بیان اینکه نگاههای دشمنان به قم تمرکز دارد، تصریح کرد: متاسفانه مسائلی که در قم رخ می دهد را بزرگنمایی می کنند که یکی از نمونه های آن در زمینه عفاف و حجاب اسلامی مطرح می شود.

فرمانده انتظامی استان قم تاکید کرد: من به صراحت می گویم که شرایط رعایت عفاف و حجاب اسلامی در قم، نسبت به سایر استانهای کشور در بهترین شرایط قرار دارد.

توکلی خاطرنشان کرد: متاسفانه بعضا اعلام می کنند که قم از نظر وقوع جرایم اخلاقی در رتبه اول قرار دارد که این ادعا درست نیست.

وی ثبت تماس های مردم با شماره تماس 110 و تشکیل پرونده در کلانتری ها را ملاک صحت آماری پلیس عنوان کرد و یادآور شد: 98.5 درصد از تماسهایی که با 110 گرفته می شود، در کلانتری ها منجر به تشکیل پرونده می شود و این میزان در دومین استان پس از قم حدود 67 درصد است، با این حال وقوع جرایم در قم کمتر از متوسط کشوری است.

وی به برخی برنامه های پلیس برای پیشگیری از وقوع جرایم در این استان اشاره کرد و یادآور شد: هر برنامه ای که در پیشگیری از وقوع جرم تاثیرگذار باشد از آموزش همگانی در محله ها و مدارس و دانشگاه ها، ساخت تیزر و فیلم و استفاده از فضاهای تبلیغاتی تا برخورد قهرآمیز و چرخاندن اراذل و اوباش در مناطق مختلف در برنامه های پلیس قرار دارد و خوشبختانه این برنامه ها تاثیرگذار بوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠١-١٣٩٠, ١٨:٢۴

   

پر مبحث ترین ها