سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش تصادفات جرحی طی ایام نوروز در جاده‌های قم

در طول اجرای طرح امداد نوروزی 42 و سه دهم درصد افزایش در تعداد تصادفات جرحی و 53 و 6 دهم درصد افزایش در تعداد مصدومان تصادفات جاده‌ای وجود داشته است.
معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم از افزایش تصادفات جرحی جاده‌ای طی ایام نوروز در این استان خبر داد.

مهدی فراهانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از ساعت هشت صبح 26 اسفند سال 92 تا هشت صبح 16 فروردین ماه بخش‌های مختلف اورژانس 115 استان با تمام ظرفیت خود به زائران و مجاوران حرم کریمه اهل بیت خدمت‌رسانی کرده اند.

وی با بیان اینکه تصادفات جرحی شهری در ایام نوروز 2 و هشت دهم درصد کاهش یافته است، بیان کرد: تعداد 568 نفر مصدوم از هشت صبح 26 اسفند سال 92 تا هشت صبح 16 فروردین 93 توسط کارشناسان اورژانس 115 به مراکز درمانی سطح شهر منتقل شده‌اند که این رقم در سال گذشته 540 نفر بوده است.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی قم در ادامه در خصوص تصادفات جرحی جاده‌های مواصلاتی استان نیز افزود: در طول اجرای طرح امداد نوروزی 42 و سه دهم درصد افزایش در تعداد تصادفات جرحی و 53 و 6 دهم درصد افزایش در تعداد مصدومان تصادفات جاده‌ای وجود داشته است.

فراهانی افزود: در طول اجرای طرح کارشناسان خدوم و ایثارگر اورژانس 115 ضمن ارائه خدمات درمانی به 424 نفر مصدوم، 360 نفر از آنان را جهت تکمیل مراحل درمانی به مراکز درمانی شهر قم منتقل کرده‌اند و این در حالی است که در سال گذشته 276 نفر از خدمات پایگاه‌های اورژانس 115 مستقر در جاده‌های استان خدمات درمانی فوریتهای پزشکی دریافتی کرده بودند.

وی در ادامه با توجه به استقرار 6 پایگاه سلامتی در محورهای مواصلاتی استان قم افزود: سه هزار و 947 نفر از خدمات ارائه شده در این ایستگاه‌ها بهره‌مند شدند که تعداد مراجعه و ارائه خدمات در ایستگاه‌های سلامتی از افزایش 143 درصدی نسبت به سال گذشته برخوردار بوده است.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در پی وقوع حادثه انفجار کپسول گاز، نزدیک‌ترین آمبولانس مرکز اورژانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شد که با حضور در محل حادثه مشخص شد ۲ نفر آقا ۵۰ ساله و کودک ۵ ساله دچار سوختگی شدند که افراد مذکور پس از دریافت خدمات اولیه درمانی از سوی کارشناسان فوریت‌های پزشکی جهت تکمیل مراحل درمانی به بیمارستان نکوئی منتقل شدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠١-١٣٩٣, ١٢:٣٧

   

پر مبحث ترین ها