سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم اعلام كرد:

تصادف بیش از 11 هزار موتورسیکلت سوار در قم طی سال جاری

وی با اعلام اینکه نیروهای عملیاتی و ستادی در این ایام در آماده باش کامل خواهند بود گفت: این نیرو‌ها شامل پزشک، پرستار، کاردان فوریت ها و بیهوشی می‌شود و آماده ارائه خدمات به صورت شبانه روزی به مسافران هستند.
معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم از تصادف بیش از 11 هزار موتورسیکلت سوار از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

مهدی فراهانی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: متاسفانه بر اثر برخورد 2 دستگاه موتورسیکلت با خودروی پراید در بلوار الغدیر متاسفانه به علت شدت حادثه و جراحات وارده یک نفر آقا حدود ۲۵ ساله در دم جان سپرد و یک نفر دیگر نیز مجروح شد که فرد مذکور پس از دریافت خدمات اولیه درمانی از سوی پرسنل اورژانس ۱۱۵ جهت تکمیل مراحل درمانی به بیمارستان منتقل شد.

وی گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با یک موتورسیکلت سوار در جاده قدیم قم کاشان متاسفانه یک نفر آقا حدودا ۴۰ ساله بر اثر شدت آسیب و جراحات وارده در دم فوت کرد.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون 11 هزار و 69 نفر از موتورسیکلت سواران دچار حادثه شدند که مرکز اورژانس ۱۱۵ به پنج هزار و 516 نفر خدمات درمانی سرپایی ارائه کرد و پنج هزار و 553 نفر نیز جهت تکمیل مراحل درمانی توسط پرسنل اورزانس ۱۱۵ به بیمارستان های سطح استان منتقل شدند.

وی درخواست کرد: شهروندان در هنگام بروز حوادث با ارائه آدرس صحیح و دقیق برای هرچه سریعتر ارائه کردن خدمات درمانی ما را یاری کنند و با استفاده از کلاه ایمنی استاندارد صدمات وارده احتمالی به سر را در تصادفات کاهش دهند.

آماده باش ایام نوروز

فراهانی از آماده باش پرسنل اورژانس در ایام نوروز خبر داد و گفت: طرح نوروزی مرکز اورژانس همزمان با سراسر کشور از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه ۲۶ اسفندماه آغاز و تا ساعت ۸ صبح روز ۱۶ فروردین ماه سال ۹۳ ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این مدت پرسنل اورژانس ۱۱۵ قم به امدادرسانی سریع و صحیح، اطلاع رسانی و آموزش به مردم در خصوص نحوه مواجهه با حوادث ترافیکی و مجروحان در طول سفرهای نوروزی می‌پردازند.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان قم از ایجاد ۶ ایستگاه سلامت در سطح محورهای استان خبر داد و گفت: این ایستگاه‌ها در اتوبان قم - تهران و اتوبان قم - کاشان و قم - سلفچگان مستقر خواهند شد.

وی با اعلام اینکه نیروهای عملیاتی و ستادی در این ایام در آماده باش کامل خواهند بود گفت: این نیرو‌ها شامل پزشک، پرستار، کاردان فوریت ها و بیهوشی می‌شود و آماده ارائه خدمات به صورت شبانه روزی به مسافران هستند.

فراهانی با بیان اینکه حجم زائران و مسافران اطراف حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران در ایام نوروز بویژه زمان سال تحویل بسیار زیاد خواهد بود افزود: به همین منظور علاوه برامکانات درمانی در پایگاههای مستقر در حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران و امکانات خودرویی، چندین دستگاه موتورلانس نیز در اطراف این 2 مکان مقدس پیش بینی شده است.

وی گفت: در این طرح ۱۸ پایگاه شهری و ۱۷ پایگاه جاده‌ای اورژانس یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و۱۰ دستگاه موتورلانس به مردم خدمات ارائه می‌کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٢-١٣٩٢, ١۵:۵٧

   

پر مبحث ترین ها