سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر کل دامپزشکی استان قم خبر داد:

نظارت بر فرآورده‌های خام و دامی در نمایشگاه بهاره قم

فروش جوجه‌های رنگی غیر قانونی و غیر بهداشتی است و باید از سطح شهر جمع آوری شود که توسط شهرداری جمع آوری انجام می شود.
مدیر کل دامپزشکی استان قم از نظارت بر فرآورده های خام و دامی در نمایشگاه بهاره این استان خبر داد.

دکتر مهدی رفیعی محمدی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: فروش جوجه‌های رنگی غیر قانونی و غیر بهداشتی است و باید از سطح شهر جمع آوری شود که توسط شهرداری جمع آوری انجام می شود.

وی گفت: اکیپ های ویژه ایام نوروز طبق سنوات گذشته در سطح شهر به گشت خواهد پرداخت که یکی از اقدامات این اکیپ نظارت بر فروش ماهی ها قرمز و زینتی است که با هماهنگی شهرداری اماکن تحت نظارت برای فروش ماهی قرمز با نصب بنر اطلاع رسانی می شود.

مدیر کل دامپزشکی استان قم توصیه کرد: شهروندان ماهیان قرمز را از مراکز معتبر و تحت کنترل دامپزشکی تهیه کنند، ماهی قرمز باید دارای ظاهر سالم، تحرک مناسب و شنای متعادل باشد و در نگهداری طولانی مدت ماهیان قرمز در خانه و کنار سفره های هفت سین مقدار آب مورد نیاز هر قطعه ماهی انگشت قد حداقل یک لیتر باشد.

وی ادامه داد: شستشوی کامل دست ها با آب و صابون بعد از هر بار دست زدن به آب یا ماهیان زینتی، مراجعه به دامپزشکی در صورت بروز علایم و ناراحتی در ماهی زینتی، ضدعفونی ظروف نگهداری ماهی زینتی به صورت دوره ای و با استفاده از محلول نمک طعام در نگهداری ماهی های زینتی ضروری است.

رفیعی گفت: غذای ماهی می بایست کم پروتئین و سرشاراز کربوهیدرات باشد و بهتر است در سطح آب شناور بماند، غذادهی یک یا حداکثر دو مرتبه در روز به اندازه ای باشد که در مدت یک یا دو دقیقه مصرف شود و غذا در ظروف کاملا دربسته و در جای خنک و تاریک نگهداری شود.

وی در خصوص نظارت بر نمایشگاه بهاره افزود: مسئول فنی اداره کل دامپزشکی استان قم در مدت زمان فعالیت نمایشگاه در محل حضور داشته و فرآورده های خام و دامی را از نظر بهداشتی مورد نظارت قرار می دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١٢-١٣٩٢, ١٧:١٣

   

پر مبحث ترین ها