سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تا 2 سال آينده؛

تمام خانه‌هاي روستايي قم سنددار مي‌شوند

احداث 770 واحد مسكوني در برنامه سال 89 در نظر گرفته شده بود كه با افزايش تعداد واحدها عمليات احداث يك‌هزار و 203 واحد در منطقه پرديسان آغاز شد.
مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان قم از پايان صدور سند براي خانه‌هاي روستايي قم تا دو سال آينده خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، غلامحسين خاني ظهر امروز در ديدار معاونان و كارشناسان انجمن خيرين مسكن و مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان قم با آيت‌الله نوري همداني با اشاره فعاليت بنياد مسكن در بخش مسكن شهري اظهار داشت: احداث 770 واحد مسكوني در برنامه سال 89 در نظر گرفته شده بود كه با افزايش تعداد واحدها عمليات احداث يك‌هزار و 203 واحد در منطقه پرديسان آغاز شد.
وي خاطرنشان كرد: انجمن خيرين مسكن‌ساز احداث 883 واحد مسكوني ديگر را به طور مستقل آغاز كردند و 2 هزار و 100 واحد مسكوني نيز به همت اين انجمن احداث شده است.
مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان قم با اشاره به اجراي مسكن مهر در شهرهاي داراي جمعيت زير 25 هزار نفر اذعان كرد: 2 هزار و 500 واحد سهميه استان در زمينه مسكن مهر در سال 90 بوده كه نسبت به شهرهاي زير 25 هزار نفر اين ميزان پايين است.
خاني خاطرنشان كرد: عمليات احداث 524 واحد مسكوني در شهر سلفچگان، 436 واحد مسكوني در شهر كهك، 364 واحد مسكوني در شهر گازرون و 90 واحد مسكوني در شهر قنوات آغاز شده و پيگيري احداث 800 واحد مسكوني نيز در شهر دستجرد در برنامه‌ قرار گرفته است.
وي به احداث مسكن در روستاها اشاره و اذعان كرد: يك‌هزار واحد مسكوني در سفر مقام معظم رهبري به بنياد مسكن واگذار شد كه شامل 400 واحد شهري و 600 واحد روستايي است كه تا پايان تير ماه اين فرصت وجود دارد كه در راستاي احداث اين واحدها اقدام كنيم.
مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان قم با اشاره به ديگر برنامه‌هاي عمراني از سوي بنياد مسكن بيان داشت: احداث دهياري‌ها، احداث آتش‌نشاني و بازسازي و تعمير پاسگاه‌هاي نيروي انتظامي از ديگر برنامه‌هاي بنياد مسكن محسوب مي‌شود.
خاني خاطرنشان كرد: در بحث سند‌‌دار كردن خانه‌هاي روستايي در سال گذشته يك‌هزار و 342 سند در ثبت اسناد صادر شده و به روستائيان تحويل داده شد.
وي تصريح كرد: 11 هزار جلد سند از ابتداي برنامه سنددار كردن صادر و در اختيار متقاضيان قرار گرفته است كه تا دو سال آينده طرح سنددار كردن خانه‌هاي روستايي به پايان مي‌رسد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠١-١٣٩٠, ٠٢:١١

   

پر مبحث ترین ها