سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در سال 89 نسبت به سال 88؛

اعتبارات فرهنگی بخشهای استان قم سه برابر شده است

با راه‌اندازی شورای فرهنگ عمومی در بخش‌های استان و توجه ویژه مسئولان امر به این موضوع، برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی نسبتا مناسبی در بخش‌ها اتفاق افتاده است.
استاندار قم با اشاره به توجه دولت به مناطق محروم از رشد بیش از سه برابری اعتبارات فرهنگی بخشهای استان قم در سال جاری نسبت به سال 88 خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور در دیدار ائمه جمعه بخش‌های استان قم در سخنانی اظهار داشت: توجه به روستاها و مناطق محروم از رویکردهای اصلی دولت نهم و دهم بوده و این مهم را در اقصی نقاط کشور شاهد هستیم.

وی با اشاره به اختصاص بیش از 50 میلیارد تومان اعتبار در سال 89 به بخش‌های استان قم خاطرنشان کرد: عمده مصوبات شورای برنامه‌ریزی در بخش‌های استان عملیاتی شده و با تلاش جمعی دستگاه‌های اجرایی بیش از 60 درصد مصوبات مورد بهره‌برداری قرار گرفته و نسیم خوش خدمت و پیشرفت در بخش‌ها و روستاهای قم وزیدن گرفته است.

استاندار قم خاطرنشان کرد: این اعتبارات برای جبران عقب‌ماندگی‌های انباشته در بخش‌ها و روستاهای استان اختصاص یافته و تحرک و پویایی چشمگیری در حوزه‌های مختلف عمرانی و فرهنگی در پی داشته است.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات فرهنگی به بخش‌های استان قم در سال 89 نسبت به سال 88 بیش از 3.5 برابر رشد داشته است تصریح کرد: با راه‌اندازی شورای فرهنگ عمومی در بخش‌های استان و توجه ویژه مسئولان امر به این موضوع، برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی نسبتا مناسبی در بخش‌ها اتفاق افتاده است.

حجت‌الاسلام موسی‌پور تأکید کرد: مردم و مسئولان باید قدردان نعمت انقلاب اسلامی و خدمات ارزنده دولت عدالت محور باشند.
وی از انجام دور دوم سفر به بخش‌ها و روستاهای استان قم در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در دور دوم سفرها روند اجرای مصوبات گذشته و نیز مسایل و مشکلات و نیازمندی‌های جدید بخش‌ها و روستاها مورد بازدید و بررسی قرار خواهد گرفت.

استاندار قم رفتار و گفتار روحانیون را بهترین الگو برای مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان عنوان کرد و افزود: طلاب و روحانیون محور و کانون کارها و برنامه‌های فرهنگی هستند و مشی و منش ایشان و عامل بودن به اخلاقیات و آموزه‌های دینی بهترین الگو و نمونه برای مردم خواهد بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠١-١٣٩٠, ٠۴:٠٣

   

پر مبحث ترین ها