سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل دامپزشکی استان قم:

میزان آفلاتوکسین شیرهای تولیدی در قم در حد مطلوب است

در زمینه تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک نیز اداره کل دامپزشکی استان از تولیدکنندگان استقبال می‌کند و شرایط و ضوابط آن را در طول مدت پرورش مرغ برای تولیدکنندگان آموزش می‌دهد و این افراد با مراجعه مستمر می‌توانند از راهنمایی‌های لازم برخوردار شوند.
مدیرکل دامپزشکی استان قم با بیان اینکه میزان آفلاتوکسین شیرهای تولیدی در قم در حد مطلوب است، تصریح کرد: میانگین میزان آفلاتوکسین موجود در شیرهای تولیدی در استان قم کمتر از میانگین اروپا است.

مهدی رفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر در قم در زمینه باقی مانده‌های دارویی یا آفلاتوکسین در شیرهای تولیدی در استان بیان داشت: به رغم گزارش‌هایی که عنوان می‌کرد میزان آفلاتوکسین شیرهای تولیدی در قم بالا است، سال گذشته با پایشی که صورت گرفت خلاف این قضیه به اثبات رسید.

میزان آفلاتوکسین شیرهای تولید شده در قم کمتر از ۴۰ نانو گرم در لیتر

وی با تاکید بر اینکه میزان آفلاتوکسین شیرخام تولید شده در استان قم کمتر از رنج میانگین استاندارد اروپا است، اظهار داشت: در اروپا میزان استاندارد وجود افلاتوکسین در شیرخام ۵۰ نانو گرم در لیتر است که با انجام نمونه گیری‌ها در استان قم این میزان کمتر از میانگین اروپا و عدد ۴۰ نانو گرم در لیتر را نشان می‌دهد.

رفیعی این میزان را در حد مطلوب عنوان کرد و افزود: در نمونه گیری‌های انجام شده از دامداری‌ها میانگین ۲۶، از مخازن جمع آوری شیر خام عدد ۴۴ و کارخانجات شیر عدد ۳۲ نانو گرم در لیتر به دست آمد که در مجموع، میانگین کمتر از ۴۰ را نشان می‌دهد.

شیرهای دارای باقی مانده دارویی به تولیدکنندگان عودت داده می‌شود

وی با اشاره به اینکه در خصوص جلوگیری از جمع آوری و عرضه شیرهای دارای باقی مانده دارویی کارهای خوبی صورت گرفته است، ابراز داشت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در استان قم در خصوص دریافت شیرهای بدون آنتی بیوتیک کارهای تشویقی صورت گرفته است که قبل از تحویل شیر به کارخانجات شیر‌ها تست می‌شود و در صورت تایید کیفیت شیر و فاقد آنتی بیوتیک بودن این فراورده توسط کارخانه تحویل می‌شود و در غیر این صورت شیر‌ها به تولیدکننده عودت داده می‌شود که البته این موضوع نیاز به کارهای تکمیلی دارد.

دامپزشکی تولیدکنندگان مرغ را در تولید محصولات بدون آنتی بیوتیک راهنمایی می‌کند

مدیر کل دامپزشکی استان قم اضافه کرد: همچنین در زمینه تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک نیز اداره کل دامپزشکی استان از تولیدکنندگان استقبال می‌کند و شرایط و ضوابط آن را در طول مدت پرورش مرغ برای تولیدکنندگان آموزش می‌دهد و این افراد با مراجعه مستمر می‌توانند از راهنمایی‌های لازم برخوردار شوند.

وی خاطر نشان کرد: این کار هم به نفع تولیدکننده و هم مصرف کننده می‌باشد چرا که هم هزینه‌های تولیدکننده را کاهش می‌دهد و هم سلامت مصرف کننده را تامین می‌کند که لازم است در این زمینه فرهنگ سازی بیشتری صورت گیرد.

تاکید بر اصل پیشگیری از بیماری‌ها در صنعت دام و طیور

رفیعی در ادامه با تاکید بر اصل پیشگیری از بیماری در صنعت دام و طیور اظهار داشت: در مجموع صنعت دام و طیور اخیرا با گسترشی که پیدا کرده باعث افزایش پرورش دام و طیور، سرعت رشد و کاهش دوره تولید شده به علاوه افزایش بیماری‌های نوظهور و نوپدید با منشاء باکتریایی و ویروسی نیز مخاطرات عفونی را در این صنعت دامن زده است لذا باید به اصل پیشگیری توجه داشت چرا که این امر باعث می‌شود تا هم هزینه‌های درمان و هم مصرف آنتی بیوتیک‌ها و از همه مهم‌تر مخاطرات بهداشت انسان کاهش یابد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نباید ضعف در مدیریت را با مصرف آنتی بیوتیک‌ها جبران کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠١-١٣٩٠, ٢٢:٠١

   

پر مبحث ترین ها