سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس سازمان صنايع و معادن قم خبر داد:

ايجاد 6000 فرصت شغلي در بخش صنعت قم

كارخانه صنايع فولاد استان با ظرفيت 500 هزار تن ورق فولاد، سرمايه‌گذاري 2 هزار و 200 ميليارد ريال و اشتغال 550 نفر افتتاح خواهد شد.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم از صدور 181 پروانه بهره‌برداري با اشتغالزايي 6 هزار و 91 نفر خبر داد.

مجيد آوري فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس  با ارائه گزارشي از عملكرد سال گذشته سازمان صنايع و معادن استان قم اظهار داشت: در سال گذشته 181 فقره پروانه بهره‌برداري با سرمايه‌گذاري 394 ميليون تومان صادر شده است.
وي ادامه داد: همچنين در سال 89، 15 پروانه اكتشاف معدن، 10 گواهينامه ‌كشف معدن، 11 پروانه بهره‌برداري از معدن و 11 اجازه برداشت از معادن صادر شده كه بيشتر اين مجوزها مربوط به معادن گچ و نمك بوده است.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم تصريح كرد: در استان قم 95 معدن فعال و داراي پروانه بهره‌برداري وجود دارد كه بيشتر آنها معادن گچ، آهك، نمك و نمك آبي هستند.
وي همچنين از صدور 372 فقره مجوز احداث كارخانه و طرح توسعه كارخانه در سال گذشته خبر داد و افزود: اين كارخانه‌ها با سرمايه‌گذاري بالغ بر 23 هزار و 800 ميليارد ريال و اشتغال 10 هزار و 450 نفر در استان احداث شده است.
آوري‌فرد همچنين آماري از صادرات مواد صنعتي و معدني در سال 89 ارائه و بيان داشت: سهم صادرات سازمان صنايع و معادن در سال گذشته 98 ميليون دلار بوده كه در مقايسه با سال قبل از آن، 18 درصد رشد داشته است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نزديكي سفر هيئت دولت به استان قم بيان داشت: در اين سفر كارخانه صنايع فولاد استان با ظرفيت 500 هزار تن ورق فولاد، سرمايه‌گذاري 2 هزار و 200 ميليارد ريال و اشتغال 550 نفر افتتاح خواهد شد.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم تصريح كرد: اين كارخانه كه جزو بزرگ‌ترين واحد صنعتي استان است در حال حاضر به توليد رسيده و با افزايش ظرفيت آن انتظار مي‌رود اشتغال جديدي ايجاد كند.
وي همچنين از كلنگ‌زني شركت پارس مرصاد با حضور رئيس جمهور خبر داد و گفت: اين شركت با ظرفيت توليد 6 ميليون تن شمش فولاد آلياژي، اشتغال 956 نفر و با سرمايه‌گذاري 11 هزار ميليارد ريال ايجاد خواهد شد.
آوري‌فرد خاطر‌نشان كرد: 30 درصد هزينه ايجاد اين شركت در قالب سهام به مردم قم عرضه خواهد شد و مابقي آن نيز با استفاده از تسهيلات بانكي و سرمايه‌گذاري بخش خصوصي تامين خواهد شد.
وي عنوان كرد: اگر منابع مالي به سرعت تامين شود اين پروژه در چهار سال آينده عملياتي خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠١-١٣٩٠, ٠٠:۵٣

   

پر مبحث ترین ها