سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی تأکید کرد:

مجلس آماده همکاری با حوزه علمیه است/ عدم دخالت در امور حوزه‌ها

گسترش حوزه‌های علمیه نیازمند بودجه است و مجلس شورای اسلامی می‌تواند در این مورد اقدام و به حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه‌های علمیه خواهران کمک کند.
 رئیس مجلس شورای اسلامی بر آمادگی مجلس جهت همکاری با حوزه‌های علمیه تأکید کرد و گفت: کمک به حوزه‌های علمیه، سرمایه‌گذاری بلندمدت در امور فرهنگی است.
دکتر علی لاریجانی قبل از ظهر پنجشنبه در دیدار مسئولان حوزه‌های علمیه برادران و خواهران کشور با وی در سخنانی خدمت‌رسانی به حوزه‌های علمیه را از وظایف مجلس شورای اسلامی برشمرد و افزود: مجلس شورای اسلامی همان گونه که پیش از این نیز با تصویب قوانین زمینه توسعه مناسب حوزه‌های علمیه را فراهم کرده است از این پس نیز آماده همکاری با حوزه‌های علمیه خواهد بود.

وی توسعه حوزه‌های علمیه و به ویژه حوزه‌های علمیه خواهران را قابل ملاحظه توصیف کرد و با اشاره به نیاز به اعتبارات عمرانی در این زمینه تصریح کرد: گسترش حوزه‌های علمیه نیازمند بودجه است و مجلس شورای اسلامی می‌تواند در این مورد اقدام و به حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه‌های علمیه خواهران کمک کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با کمک به حوزه‌های علمیه و عدم دخالت در امور آنها اظهار داشت: با توجه به نقش حوزه‌‌های علمیه در هدایت فرهنگی جامعه، کمک به حوزه‌های علمیه به منزله سرمایه‌گذاری بلندمدت در امور فرهنگی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠١-١٣٩٠, ٠١:٣٧

   

پر مبحث ترین ها