سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر آستان مقدسه حضرت معصومه(س) اعلام کرد

حضور 5 میلیون زائر در هفته نخست نوروز در قم

بروز شده : ۶-٠١-١٣٩٠, ١١:٣٩    نسخه چاپی    
مدیر آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) گفت: بر اساس آمار به دست آمده، در هفته نخست ایام نوروز، 5 میلیون زائر وارد قم شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد نظری در گفت‌وگو با مرکز خبر حوزه، با اعلام این خبر افزود: همچنین آشپزخانه آستان مقدسه حضرت معصومه(س)، در ایام عید، در هر وعده ناهار و شام، از 500 نفر از زائران حضرت کریمه اهل بیت(س) پذیرایی می‌کند.

وی فضای مراکز زیارتی را فرصتی مناسب برای انجام برنامه‌های فرهنگی و دینی معرفی کرد و گفت: اماکن مقدس و زیارتی فضای مناسبی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی است؛ هر چند تا کنون کارهای زیادی در این عرصه انجام شده است، ولی در برابر فرصتی که در آن وجود دارد، می‌توان گفت که تا امروز کار چندانی صورت نگرفته است.

مدیر آستانه مقدسه حضرت معصومه(س)افزود: برای این که بتوانیم از این فرصت بهره کامل‌تری ببریم، لازم است که سایر نهاد‌های فرهنگی و شهری با هم بسیج شوند و از این فرصت استفاده کامل را ببرند.

وی همچنین در تشریح برنامه‌های فرهنگی آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) در ایام نوروز اظهار داشت: سه ساعت پیش از تحویل سال، در حرم حضرت معصومه(س) با مداحی، تواشیح، سخنرانی و دعای توسل برگزار شد و فضایی معنوی در لحظه آغاز سال 1390 به وجود آورد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نظری ادامه داد: همچنین در ایام نوروز، سخنرانان پس از نماز صبح، پیش از نماز ظهر و عصر و پیش از اذان مغرب درباره مسائل تربیتی و دینی سخن می‌گویند.

وی افزود: پس از نماز مغرب و عشا نیز سخنرانانی در باره آداب و رسوم دینی و اسلامی و مقایسه آن با آداب و رسوم ملی انجام می‌دهند.

مدیر آستانه مقدسه حضرت معصومه(س)به اجرای برنامه‌های فرهنگی ویژه کودکان پرداخت و گفت: در ایام نوروز برنامه‌های مختلف فرهنگی ویژه کودکان در شبستان نجمه‌خاتون برگزار می‌شود.

وی به اجرای طرح محدود کردن برخی قسمت‌های حرم مطهر اشاره کرد  و گفت: با توجه به درخواست‌هایی که از سوی بانوان زائر که خواستار زیارت قبور بزرگانی که در مسجد بالاسر حرم مطهر مدفون هستند، داشتند، در ایام نوروز، از ساعت 5/13 تا ساعت 16 این قسمت از حرم در اختیار بانوان قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نظری خاطرنشان کرد: همچنین ارائه مشاوره دینی، تربیتی، حقوقی، اجتماعی و انتظامی توسط کارشناسان مربوطه، پاسخ به احکام و پرسش‌های قرآنی و اجتماعی از دیگر برنامه‌های آستان مقدسه حضرت معصومه در ایام عید می‌باشد که بستر مناسبی برای برقراری ارتباط با زائران حضرت کریمه اهل بیت(س) ایجاد کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠١-١٣٩٠, ١١:٣٩

   

پر مبحث ترین ها