سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی صورت گرفت

ثبت بیش از 2400 تماس با اورژانس قم

از مجموع بیماران پذیرش شده در اتوبوس آمبولانس در مجموع 18 بیمار به دلائل مشکلات قلبی، تنفسی و تصادفی به مراکز درمانی سطح شهر منتقل شدند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم از برقراری بیش از 2400 تماس با اورژانس قم در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد جواد باقری با اشاره به آمار عملکرد این مرکز در ایام تعطیلات به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی، گفت: در این ایام 36 مورد استقرار آمبولانس در محورهای برون شهری استان، اطراف حرم مطهر و مسیر دستجات انجام شد.

وی ادامه داد: در پی درخواست برخی هیئت‌های مذهبی مبنی بر حضور اورژانس به ویژه در شام غریبان تعدادی آمبولانس در مقابل بیت رهبر معظم انقلاب، مجتمع امام خمینی، ورزشگاه حیدریان و چند هیئت دیگر مستقر شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم، به‌کارگیری پنج دستگاه موتورلانس به صورت گشت در اطراف حرم مطهر، استقرار اتوبوس آمبولانس به مدت 48 ساعت در مقابل مسجد نو، استقرار دو دستگاه آمبولانس در مسجد مقدس جمکران و... را از جمله اقدامات پیش‌بینی شده برای ایام تاسوعا و عاشورای حسینی برشمرد و اضافه کرد: از عصر روز سه شنبه 21 آبان تا پایان جمعه 24 آبان و روان شدن ترافیک و تردد تمام آمبولانس‌های جاده‌ای در محورهای استان مستقر بودند.

وی با بیان اینکه آمبولانس‌های مستقر در اطراف حرم مطهر به 398 نفر خدمات درمانی و سرپایی ارائه دادند افزود: اتوبوس آمبولانس مستقر در میدان آستانه نیز به 571 نفر خدمات درمانی و سرپایی ارائه کرد.

باقری ادامه داد: از مجموع بیماران پذیرش شده در اتوبوس آمبولانس در مجموع 18 بیمار به دلائل مشکلات قلبی، تنفسی و تصادفی به مراکز درمانی سطح شهر منتقل شدند.

وی در پایان از برقراری تعداد 2 هزار و 447 مورد تماس با اورژانس 115 استان قم از سوی شهروندان، زائران و عزاداران در تعطیلات تاسوعا و عاشورا خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد تماس 292مورد منجر به انجام مأموریت شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٨-١٣٩٢, ١٩:۴۶

   

پر مبحث ترین ها