سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اسماعیلی طبا تصریح کرد:

لزوم استفاده از نظرات نخبگان در جلسات شورای فرهنگ عمومی استان قم

ارتباط بیشتر با شورای فرهنگ عمومی کشور، توجه به شورای فرهنگ عمومی بخش‌ها و شرکت در جلسات آن‌ها از دیگر سیاست‌های دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: برای کاربردی‌تر شدن دستور جلسات شورای فرهنگ عمومی استان از نظرات نخبگان و مسئولین ذی‌ربط استفاده می‌شود.

سید مرتضی اسماعیلی طبا در آستانه چهاردهم آبان که به نام روز فرهنگ عمومی نام‌گذاری شده است به ارائه گزارشی از عملکرد شورای فرهنگ عمومی استان پرداخت و گفت: جلسات این شورا هر ماه یک بار، به ریاست امام جمعه قم، نائب رئیسی استاندار و دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن جلسات استانداری برگزار و طی آن موضوعات و نیازهای مختلف استان در حوزه فرهنگ عمومی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد که در صورت تصویب در این شورا لازم الاجرا می‌شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان قم ضمن تأکید بر تشکیل منظم جلسات شورا، به سیاست کلی شورای فرهنگ عمومی استان اشاره کرد و افزود: دبیرخانه شورا دستور جلسات را متناسب با نیازهای استان تعیین می‌کند و دقت در داشتن ضمانت اجرایی آن‌ها دارد.

وی استفاده از نظرات نخبگان را یکی دیگر از سیاست‌های اصلی دبیرخانه شورا عنوان کرد و اظهار داشت: با انجام پژوهش‌های مورد نیاز و استفاده از نظرات نخبگان و مسئولان ذی‌ربط سعی بر کاربردی‌تر شدن دستور جلسات داریم.

اسماعیلی طبا به دیگر برنامه‌های این شورا اشاره کرد و گفت: ارتباط بیشتر با شورای فرهنگ عمومی کشور، توجه به شورای فرهنگ عمومی بخش‌ها و شرکت در جلسات آن‌ها از دیگر سیاست‌های دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، با اشاره به برگزاری 27 جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در طی سال 91 تا به کنون، تصریح کرد: این جلسات 126 دستور جلسه داشت که از این میان 105 دستور، مورد تصویب شورا قرار گرفت.

وی در ادامه به بیان برخی از مصوبات مهم این شورا پرداخت و گفت: شرکت دبیر شورای فرهنگ عمومی استان در جلسات شورای فرهنگ عمومی بخش‌های استان، دعوت از ائمه محترم جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش‌ها جهت شرکت در جلسات شورای فرهنگ عمومی استان و ارائه گزارش از وضعیت فرهنگ عمومی بخش‌ها، تصویب تدوین دانشنامه قم، شرکت در جلسات شورای سیاستگذاری فرهنگ عمومی کشور، تصویب شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بررسی آسیب‌های اجتماعی طلاق، طرح پیوست فرهنگی بلوار پیامبر اعظم(ص)، بررسی وضعیت ادیان و فرق در کشور و استان، تصویب طرح پیشنهادی فرهنگ ازدواج آسان، تصویب طرح احیای ساماندهی گلزار مقدس شیخان، همایش راه‌کارهای توسعه کمی و کیفی زیارت در استان و ... از جمله مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان بوده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان قم، اطلاع مردم از برگزاری این جلسات و مصوبات آن را مورد توجه قرار داد و افزود: در گذشته مردم قم از این شورا و مصوبات آن کمتر مطلع می‌شدند که درحال حاضر سعی شده با استفاده از شیوه‌های مختلف، این اطلاع‌رسانی به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه اخبار این جلسات از طریق رسانه‌هایی چون صدا و سیما، نشریات و خبرگزاری‌ها به اطلاع عموم مردم می‌رسد، ابراز داشت: برنامه رادیویی و تلویزیونی هفت اقلیم که هر هفته به فعالیت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم می‌پردازد نیز به طور کامل اخبار و مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی را بازگو می‌کند.

اسماعیلی طبا در پایان خاطر نشان کرد: استان قم در حوزه فرهنگ عمومی جزء سه استان برتر کشور قرار دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٨-١٣٩٢, ١۶:۵۴

   

پر مبحث ترین ها