سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس اداره معادن قم خبر داد:

كشف معادن آهن و طلا در قم

رئيس اداره معادن سازمان صنايع و معادن قم با اشاره معادن مهم قم در روستاي ونارچ تصريح كرد: معدني با سالانه 100 تن مواد معدني و 10 ميليون تن ذخيره در اين منطقه كشف شده ‌است.
رئيس اداره معادن سازمان صنايع و معادن قم با بيان اينكه قم داراي 92 معدن فعال است، تصريح كرد: معادن طلا و آهن در قم در حال اكتشاف است.

به گزارش خبرگزاري فارس ،‌ محمد‌نقي كاظم‌زاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بيان اينكه 28 نوع ماده معدني در قم وجود دارد، تصريح كرد: اين 28 نوع ماده معدني استان قم شامل 48 درصد ماده‌هاي معدني كل كشور است.
وي افزود: استان قم در حال حاضر داراي 92 معدن فعال است و قم در بحث معدن رتبه شانزدهم كشور را به خود اختصاص داده است.
رئيس اداره معادن سازمان صنايع و معادن قم ادامه داد: در سال گذشته استان قم داراي رتبه 19 بود كه با توجه به رشد قابل توجهي كه در بخش معدن صورت گرفت، امسال سه رتبه ارتقا يافته‌ايم.
وي بيان داشت: معادن منگنز و مس در استان قم در حال بهره‌برداري است و معادن آهن و طلا نيز در حال اكتشاف است.
كاظم‌زاده با اشاره معادن مهم قم در روستاي ونارچ تصريح كرد: معدني با سالانه 100 تن مواد معدني و 10 ميليون تن ذخيره در اين منطقه كشف شده ‌است.
وي گفت: معدن آهك نيز در منطقه نيزار فعال است و در سال جاري پروانه بهره‌برداري آن صادر شده است و در بخش اكتشاف در سال جاري نيز 15 پروانه صادر شده است.
رئيس اداره معادن سازمان صنايع و معادن قم همچنين اضافه كرد: هشت فقره پروانه بهره‌برداري معدن در سال جاري صادر شده است.
وي اضافه كرد: در بحث معادن حدود 300 نفر عضو سازمان نظام مهندسي معدن هستند كه فعاليت‌هاي معدني زير نظر مهندسين معدن انجام مي‌شود.
كاظم‌زاده با بيان اينكه تمام گزارش‌ها در بخش معدن براساس دستورالعمل‌هاي مصوب ارائه مي‌شود، تصريح كرد: اين اقدام از آن رو صورت مي‌گيرد كه در راستاي ارتقاي كيفي صنعت و معدن گام برداشته شود.
وي افزود: تعامل سازمان صنايع و معادن با سازمان منابع طبيعي تعاملي بسيار خوب و سازنده است و استخراج از معادن با كمترين تخريب انجام مي‌شود.
رئيس اداره معادن سازمان صنايع و معادن قم اضافه كرد: همه معادن قم موظف هستند كه دستورات را در خصوص حفظ منابع طبيعي اعمال كنند و بحث اصلاح قانون معادن در سال جاري يكي از بحث‌هاي مهم بوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٢-١٣٨٩, ١٨:١٣

   

پر مبحث ترین ها