سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رييس سازمان صنايع و معادن استان قم از تحولات بزرگ صنعتي در منطقه نيزار خبر داد

استان قم با توجه به مزايا وامكانات زيربنايي درمنطقه نيزار، رشد فزاينده اي را جهت اعتلاي صنعتي و اقتصادي كشور در آينده رقم مي زند.
رييس سازمان صنايع و معادن استان قم از تحولات بزرگ صنعتي در منطقه نيزار اين استان خبر داد.
    
به گزارش ايرنا، 'مجيد آوري فر' روز يك شنبه در جمع خبرنگاران افزود: استقرار و ايجاد واحدهاي بزرگ صنعتي در اين منطقه زمينه تحول و توسعه صنعتي و نيز ارتقا اقتصادي استان را فراهم مي كند.
وي با اشاره به تبديل شدن اين منطقه به قطب صنعتي استان در آينده نزديك گفت: استان قم با توجه به مزايا وامكانات زيربنايي درمنطقه نيزار، رشد فزاينده اي را جهت اعتلاي صنعتي و اقتصادي كشور در آينده رقم مي زند.
وي خاطر نشان كرد: با درنظر گرفتن موقعيت مكاني استراتژيك قم و نزديكي به تهران و بازار بزرگ مصرف و نيز قرارگرفتن در مسير شاهراه هاي مواصلاتي اصلي كشور اين شهر مي تواند سرزمين طلايي فرصت هاي سرمايه گذاري قلمداد شود.
آوري فر ادامه داد: اين منطقه حتي موقعيتي بهتر از تهران از لحاظ برخي از محدوديت هاي سياستي درجهت عدم توسعه صنعتي تهران دارد.
وي با اشاره به اقدامات كارشناسي شده و امكان سنجي هاي دقيق در اين منطقه گفت: نيزار داراي ظرفيت هاي مناسبي بر كاهش هزينه هاي سرمايه گذاري است.
وي عبور خطوط اصلي انتقال انرژي گاز، نفت، برق، وجود خطوط مخابرات و حمل و نقل ريلي و جاده اي جهت تاسيس واحدهاي بزرگ صنعتي را از جمله مزيت هاي اين منطقه صنعتي ذكر كرد.
آوري فر اضافه كرد: برنامه توسعه سرمايه گذاري هاي صنعتي و معدني ويژه اي بر پايه آمايش و با اتكا به مزيت هاي نسبي، طبيعي و منطقه اي را با همراه سازي حمايت ها و بسترها جهت ايجاد زير ساخت هاي توسعه اي صنعتي استان فراهم آورده شده است.
وي در پايان تاكيد كرد: تحقق اين امر مهم نيازمند همگرايي مسوولين ملي و استاني خواهد بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٢-١٣٨٩, ٢٣:٣٨

   

پر مبحث ترین ها