سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سردار مجتبايي خبر داد:

افزايش کشفیات مواد مخدر طی 6 ماه نخست امسال در قم

بروز شده : ۴-٠٧-١٣٩٢, ٠١:٣۶    نسخه چاپی    
سرقت‌های خرد طی یکسال گذشته در این استان افزایش 40 درصدی یافته است اما قتل، سرقت‌های خشن و شرارت‌ها و همچنین جرائم مهم کاهش 2 تا 18 درصدی یافته است.
فرمانده انتظامی استان قم از افزایش کشفیات مواد مخدر این استان طی 6 ماه نخست سال خبر داد.

سردار کاظم مجتبایی ظهر پنجشنبه در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بیش از یک دهه است که رویکرد نیروی انتظامی به سمت رفتارهای اجتماعی و اقدامات اجتماع مدار سوق یافته است یعنی پلیس دیروز که بیشتر جنبه فیزیکی و اجرایی محض داشته است به سمت اقدامات اجتماعی و ارزش مدار حرکت کرده است.

وی در ادامه گفت: با توجه به تغییر موضع دشمن نسبت به انحراف فکر‌ها، نیروی انتظامی رویکرد اجتماعی به خود گرفته است.

فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد: در ارتباط با اقدامات مشاوره‌ای در استان قم سال گذشته به چهار هزار و 500 نفر مشاوره لازم ارائه شد که با انجام این اقدامات از پرونده شدن و افزایش جامعه مجرمین جلوگیری به عمل آمد.

وی گفت: اقدامات درون سازمانی ناظر بر مسائل آموزشی و برگزاری دوره‌های مختلف و استاندارد سازی رفتار بوده است که موجب کاهش 23 درصدی جرائم کارکنان شده است.

فرمانده انتظامی استان قم در خصوص سرقت‌ها در قم افزود: سرقت‌های خرد طی یکسال گذشته در این استان افزایش 40 درصدی یافته است اما قتل، سرقت‌های خشن و شرارت‌ها و همچنین جرائم مهم کاهش 2 تا 18 درصدی یافته است.

وی بیان کرد: کشفیات مواد مخدر طی 6 ماه نخست سال 2 برابر شده است که این امر نشانگر افزایش ورود به مواد مخدر بوده است.

سردار مجتبایی گفت: در بخش ترافیکی درون شهری هفت هزار و 900 تصادف درون شهری انجام شده که 31 درصد کشته‌ها مربوط به عابر پیاده بوده که نشانگر ضعیف بودن گذرگاه‌های عابر پیاده است و 50 درصد تلفات نیز مربوط به موتورسیکلت‌ها بوده که ناشی از عواملی از قبیل عدم بهره برداری از تجهیزاتی مانند کلاه ایمنی بوده است.

وی بیان کرد: روزانه 100 هزار خودرو از محور قم - تهران حرکت می‌کند که چهار هزار خودرو را اتوبوس تشکیل می‌دهد و کنترل آنها امری دشوار است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٧-١٣٩٢, ٠١:٣۶

   

پر مبحث ترین ها