سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مديركل تعاون استان قم خبر داد:

اختصاص يك ميليارد ريال اعتبار براي ترويج فرهنگ تعاون در قم

مبلغ 30 ميليارد ريال تسهيلات سرمايه در گردش از محل منابع بانك توسعه تعاون به منظور تقويت تعاوني‌هاي استان قم در سال‌هاي 89 و 90 به اداره كل تعاون اختصاص داده شده است.
 مديركل تعاون قم از اختصاص يك ميليارد ريال اعتبار در راستاي ترويج فرهنگ تعاون در اين استان در سال 89 خبر داد.

حميدرضا زرين‌چنگ امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به سفر مقام معظم رهبري به استان قم اظهار داشت: مبلغ 30 ميليارد ريال تسهيلات سرمايه در گردش از محل منابع بانك توسعه تعاون به منظور تقويت تعاوني‌هاي استان قم در سال‌هاي 89 و 90 به اداره كل تعاون اختصاص داده شده است.
وي با بيان اينكه اين مصوبه در حال پيگيري است، بيان داشت: در صورت تحقق اين مصوبه اگر شركت‌هاي تعاوني براي تقويت تعاوني خود نياز به اعتبار داشته باشند، مي‌توانند اقدام كرده و طرح‌هاي خود را ارائه دهند و پس از بررسي طرح تسهيلاتي در راستاي اجراي طرح در اختيار آنها قرار مي‌گيرد.
مديركل تعاون استان قم با اشاره به اختصاص مبلغ 30 ميليارد ريال براي تسهيلات بلند‌مدت يارانه‌دار اظهار داشت: در اين مصوبه اولويت با فارغ‌التحصيلان، بانوان و تعاوني‌هاي دانش‌بنيان است كه با هدف سرمايه‌گذاري مولد توسط بانك توسعه تعاون در سال 89 در نظر گرفته شده است.
وي تاكيد كرد: اين مصوبه با توجه به بحث تقاضاي اشتغال و وجود فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي كشاورزي، صنعت و خدمات پزشكي در استان مي‌تواند اشتغال پايداري در بين اين افراد ايجاد كرده و در عين حال از تجربه و علم آنها براي توسعه استان استفاده ‌شود.
زرين‌چنگ با اشاره به اينكه نيمي از جمعيت ايران را بانوان تشكيل مي‌دهند، گفت: بانوان نقش موثري در صنايع دستي دارند و براي بانواني كه در روستاها زندگي مي‌كنند آموزش‌هاي لازم در زمينه فعاليت‌هاي صنايع دستي در نظر گرفته شده تا فرصت‌ها و وقت‌هاي آزاد آنها پر شده و در عين حال كمكي به بهبودي وضعيت تعاوني‌ها و استان قم شود.
وي با بيان اينكه در سفر مقام معظم رهبري مبلغ 100 ميليون تومان اعتبار براي ترويج فرهنگ تعاون در سال 89 به اداره كل تعاون اختصاص يافت، خاطرنشان كرد: اعتبار اين مصوبه در امسال محقق شده است و به صورت همايش، نمايشگاه، استفاده از مطبوعات و رسانه، حضور در بخش‌ها و روستاها و هماهنگي با بخشداران صورت مي‌گيرد.
مديركل تعاون استان قم افزود: در سال 89 مبلغ 5 ميليارد تومان از بانك توسعه تعاون به منظور تكميل و توسعه تعاوني‌ها به اداره كل تعاون اختصاص داده شد و به همين دليل است كه اعتبارات سفر مقام معظم رهبري در سال 89 محقق نشده است و در سال 90 اين اعتبارات دريافت مي‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٢-١٣٨٩, ١۵:٢٧

   

پر مبحث ترین ها