سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فاطمی نسب خبر داد:

حضور 20 غرفه فرهنگی در نمایشگاه دهه کرامت قم

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از 16 تا 27 شهریور صبح‌ها از ساعت 9 تا 13 و عصر‌ها از ساعت 17 تا 23 با مراجعه به صحن جواد الائمه(ع) مراجعه کنند.
مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: در نمایشگاه دهه کرامت با 20 غرفه فرهنگی و برگزاری کارگاه های آموزشی و نقاشی در معرض دید زائران و مجاوران قرار گرفته است.

حجت الاسلام روح الله فاطمی نسب در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: نمایشگاه دهه کرامت با 20 غرفه فعال در بخش‌های مختلف فرهنگی در صحن جواد الائمه حرم حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز به کار کرده است.

وی با اشاره به غرفه‌های این نمایشگاه افزود: در این غرفه‌ها برنامه‌های فرهنگی و کارگاه‌های آموزشی و نقاشی برپا و کارگاه معرق یاقوت، انجمن خوشنویسان قم و گروه هنری گردآفرین از جمله غرفه‌های فعال این نمایشگاه می‌باشد.

مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به نام غرفه‌های نمایشگاه عنوان کرد: وداع با امام رضا(ع)، مهاجرت به ایران، ورود به قم، آرامگاه، کرامت بانوی کریمه، گوهر عفاف، بهشت فاطمی، هنرکده جانباز، جشنواره بین‌الملل امام رضا(ع)، مسابقات، در بهشت بانو، ساعت به وقت شادی، نقاشی‌ها حرف می‌‌زنند، یکی بود همیشه بود، ولادت، تعلیم و تزکیه و فضائل علمی از جمله غرفه‌های این نمایشگاه است که هر کدام دارای برنامه‌ها و فعالیت‌هایی می‌باشند.

وی همچنین بیان داشت: هفت فیلم کوتاه از سوی روابط عمومی آستان مقدس ساخته شده و این فیلم‌ها سه تا پنج دقیقه‌ای می‌باشند و همچنین 2 مستند با موضوع حضرت معصومه(س) ساخته شده است.

وی بیان کرد: این نمایشگاه با همکاری معاونت فرهنگی آستان مقدس، اداره کل ارشاد استان قم، مجتمع فرهنگی مریم و کانون شهید فهمیده برپا شده است.

حجت الاسلام فاطمی نسب افزود: در قسمت کارگاهی 2 غرفه مختص نرم افزارهای تولید شده توسط آستان مقدس می‌باشد و در تابلوهایی از فضائل و کرامت‌های حضرت معصومه(س) سخن به میان آمده است.

مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) ادامه داد: پنج غرفه این نمایشگاه مختص معاونت فرهنگی آستان مقدس بوده و آهنگ آسمانی قرآن، قصه گویی و کاردستی از جمله این غرفه‌ها است.

وی همچنین اضافه کرد: مراسم‌های ویژه‌ای در این نمایشگاه مختص زائران غیر ایرانی و زبان‌های دیگر همچون عرب برگزار می‌شود.

حجت الاسلام فاطمی نسب تصریح کرد: علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از 16 تا 27 شهریور صبح‌ها از ساعت 9 تا 13 و عصر‌ها از ساعت 17 تا 23 با مراجعه به صحن جواد الائمه(ع) مراجعه کنند.

گفتنی است این نمایشگاه همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و آغاز دهه کرامت با حضور تولیت و مسئولان آستان مقدس قم و مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠۶-١٣٩٢, ١٢:١١

   

پر مبحث ترین ها