سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

90 درصد روستاهای سلفچگان با تانکر آبرسانی می شوند

با توجه به خشک شدن چاه ها و قنات های روستاها آبرسانی به این روستاها از طریق تانکر صورت می گیرد‏، اما امسال هنوز وارد فصل تابستان نشده ایم اما مشکل آب دوچندان شده است.
بخشدار بخش سلفچگان با اشاره به مشکلات تامین آب روستاهای این بخش‏‌، گفت: هم اکنون 90 درصد روستاهای بخش سلفچگان با تانکر آبرسانی می شوند.

حسن محبوبی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بنده از اواسط سال 91 وارد بخشداری سلفچگان شدم و به محض ورود متوجه شدم که یکی از مهمترین مشکلات مردم این بخش مشکل کمبود آب است.

وی با بیان اینکه روستاهای بخش سلفچگان به صورت مجتمعی آبرسانی می شوند‏‏، گفت: به این معنی که یک منبع بزرگی در روستا وجود دارد و از طریق چاه ها و لوله ها به منازل تزریق می شود.

محبوبی ادامه داد: با توجه به خشک شدن چاه ها و قنات های روستاها آبرسانی به این روستاها از طریق تانکر صورت می گیرد‏، اما امسال هنوز وارد فصل تابستان نشده ایم اما مشکل آب دوچندان شده است.

بخشدار سلفچگان با بیان اینکه بعضی روستاهای ما گاهی تا سه روز هم آب ندارند‏، افزود: شرکت آبفا برای حل این مشکل تلاش دارد اما با توجه کمبود امکانات و بودجه نتوانستیم هنوز به طول کامل مشکلات را حل کنیم.

وی ادامه داد: بنده روزی که آمدم شرمنده مردم شدم‌‏، مشکلات بودجه و پیمانکاران که بدهی هایشان پرداخت نشده است سرعت کارها را کاهش می دهد‌‏، ما منتظر هستیم تا پروژه سرشاخه های دز در استان قم کامل شود و این مشکلات برطرف شود.

محبوبی تاکید کرد: تلاش ما در سال جاری این است که مجتمع ها و منابع آب به طور مناسبی آبرسانی شوند‏‌، هم اکنون 90 درصد روستاهای این بخش از آب آشامیدنی تانکری استفاده می کنند و بعضی روستاها هم به صورت متمرکز شده اند‏‌، به این معنی که آب آشامیدنیشان را به صورت تانکر می برند و آب شستشویشان از طریق منابع تامین می شوند.

وی ضمن بیان اینکه گاهی یک منبع متمرکز 10 روستا را تامین می کند‏‌، اگر بحث سرشاخه ها تمام شود کمبود آب را نخواهیم داشت، به نظر من تا پایان سال 92 احتمال دارد که این مشکل 70 یا 80 درصد این مشکلات حل می شود‏، اگر به سال 93 هم برسد این مشکلات صددرصد حل می شود.

بخشدار سلفچگان افزود: در حال حاضر بر تامین هزینه تانکر ها مشکل وجود دارد‏‌ و تامین دستمزدها نیز مزید بر علت شده است‏‌، تمام تلاش ما این است که چنین مشکلاتی هرچه زودتر مرتفع شود و از رسانه ها هم خواهش داریم تا در میان مردم روستاحضور داشته باشند‏‌ چرا که مردم با رسانه ها بدون تعارف مسائل خود را بیان می کنند و راحت تر هستند.

وی با انتقاد از شوراهای بعضی روستا در زمینه عدم اطلاع رسانی به موقع در زمینه کمبود آب روستایشان تاکید کرد: از شوراهای تمام روستاها خواهش دارم تا مشکلات آب را قبل از قطعی آن به ما بگویند‏‌، روستاهایی بودند که سه روز آب نداشتند و بعد از این سه روز اعضای شورا و دهیار مارا در جریان قرارداده اند.

محبوبی با اشاره به اینکه بخش سلفچگان 43 روستا را پوشش می دهد و این کار سنگینی است‏‌، گفت: از شوراهای اسلامی روستاهای این بخش می خواهیم که علاوه بر مشکلات آبرسانی‏‌ و کمبود آب، سایر مشکلات روستایشان را به موقع و قبل از تبدیل شدن به بحران به ما بگویند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٣-١٣٩٢, ١٠:٠۵

   

پر مبحث ترین ها