سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نخستین شهرک صنفی کشور در قم به بهره‌برداری رسید

در فاز نخست این پروژه 98 واحد کارگاهی پیش بینی شده که عملیات احداث 22 واحد از این تعداد آغاز شده است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم از آغاز بهره‌برداری از نخستین شهرک صنفی کشور که به صنف درودگران اختصاص یافته است، خبر داد.
خبرگزاری فارس: نخستین شهرک صنفی کشور در قم به بهره‌برداری رسید

روح‌الله ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به آغاز بهره‌برداری از نخستین شهرک صنعتی کشور با عنوان ثامن الائمه اظهار کرد: این شهرک در زمینی به وسعت 140 هکتار در کیلومتر دو جاده قم – گرمسار واقع شده است.

وی نزدیکی به قم، نزدیکی به اتوبان قم – کاشان، نزدیک بودن به ایستگاه راه آهن، نزدیک بودن به گمرک قم، قرار گرفتن در مسیر بزرگراه حرم تا حرم و... را از جمله ویژگی‌های این شهرک صنعتی دانست و خاطرنشان کرد: در فاز نخست این شهرک که در 40 هکتار اجرایی می‌شود 25 هکتار زمین برای بخش صنعتی در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم خاطرنشان کرد: در فاز نخست طرح 76 قطعه پیش بینی شده است که 66 قطعه زمین به 54 واحد صنعتی واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی ثامن الائمه نخستین شهرک صنعتی صنفی در کشور است ادامه داد: با حضور استاندار قم همچنین عملیات عمرانی دو پروژه شامل ساختمان اداری شهرک و 22 واحد کارگاهی آغاز شد.

ابراهیمی با اشاره به استقرار واحدهای درودگری استان در این شهرک تاکید کرد: طبق تصمیم اتخاذ شده از سوی مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی شهرک ثامن الائمه به صنف درودگری و صنعت چوب اختصاص داده شده است.

وی به جایگاه استان قم در تولید محصولات چوبی و درودگری اشاره کرد و گفت:‌ در گذشته بیشتر تولیدات به صورت خام فروشی انجام می‌شد و ارزش افزوده چندانی برای فعالان استانی نداشت ولی با حمایت‌های صورت گرفته فعالان این بخش وارد عرصه تولید صنعتی و پرهیز از خام فروشی محصولات شده‌اند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم از آغاز عملیات اجرایی فاز دوم این شهرک خبر داد و گفت: در فاز نخست این پروژه 98 واحد کارگاهی پیش بینی شده که عملیات احداث 22 واحد از این تعداد آغاز شده است.

وی بیان کرد: فاز 2 این شهرک به مساحت 60 هکتار اجرایی شده و زیرساخت‌های فاز یک شامل شبکه گاز، شبکه روشنایی، آسفالت و... در سال جاری اجرایی خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٣-١٣٩٢, ٠٩:۴۵

   

پر مبحث ترین ها