سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدير كميته امداد قم خبر داد:

رشد 540 درصدي پرداخت زكات در قم

بروز شده : ٨-١٢-١٣٨٩, ١٩:۵٨    نسخه چاپی    
در سال جاري 2 ميليارد و 876 ميليون و 77 هزار ريال زكات به كميته امداد پرداخت شده است كه اين رقم نسبت به سال گذشته رشد بسيار زيادي را نشان مي‌دهد.
 مديركل كميته امداد امام خميني (ره) استان قم گفت: پرداخت زكات در سال جاري نسبت به سال گذشته در اين استان رشد 540 درصدي داشته است.

عبدالله جلالي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس  با اشاره به اينكه بايد بتوانيم زكات پرداختن را در جامعه دوباره احيا كنيم، اظهار داشت: زكات سبب پاك شدن مال و افزوني نعمت براي بندگان مي‌شود.
وي تصريح كرد: در پنج سال گذشته زكات در استان قم رشد چشمگيري داشته است و به همين مناسبت همايشي همچون استان‌هاي ديگر كشور در قم برگزار شد و طي اين مراسم از فعالان عرصه زكات تجليل شد.
مديركل كميته امداد امام خميني (ره) استان قم با اشاره به ميزان زكات پرداختي در سال 84 در قم عنوان داشت: مبلغ زكات در اين سال 22 ميليون و 300 ميليون ريال بوده است.
وي خاطر نشان كرد: زكات‌هاي دريافت شده توسط كميته امداد صرف فقرا، محرومين، ساخت خانه‌هاي عالم، مساجد و متناسب با پيشنهاد زكات دهنده مصرف مي‌شود.
جلالي ابراز داشت: در سال‌هاي 85 و 86 ميزان پرداخت زكات به كميته امداد رشد خوبي داشته است، به طوري كه طي اين يك سال ميزان زكات از 144 ميليون ريال به 565 ميليون ريال رسيده است.
وي با مقايسه ميزان پرداخت زكات در سال‌هاي 87 و 88 اظهار داشت: ميزان پرداخت زكات در اين دو سال به ترتيب برابر با 555 ميليون و 100 هزار ريال و 416 ميليون و 479 هزار ريال بوده است.
وي از رشد 540 درصدي پرداخت زكات در سال جاري خبر داد و عنوان داشت: در سال جاري 2 ميليارد و 876 ميليون و 77 هزار ريال زكات به كميته امداد پرداخت شده است كه اين رقم نسبت به سال گذشته رشد بسيار زيادي را نشان مي‌دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١٢-١٣٨٩, ١٩:۵٨

   

پر مبحث ترین ها