سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلبری خبر داد:

عدم امضای قرارداد فاز دوم مونوریل قم به بهانه ضعف در مطالعات

دلبري با بیان اینکه امضا نشدن قرارداد فاز دوم مونوریل بیش از 200 میلیارد تومان خسارت به قم وارد می‌کند اظهار کرد: مشکلات سیاسی و اختلاف میان سازمان بازرسی و دولت سبب شده است از امضای این قرارداد جلوگیری شود.
شهردار قم با بيان اينكه اداره کل بازرسی استان قم و سازمان بازرسی به بهانه ضعف مطالعات از امضای قرارداد فاز دوم مونوریل جلوگیری می‌کنند، گفت: امضا نشدن اين قرارداد بیش از 200 میلیارد تومان خسارت به قم وارد می‌کند.

محمد دلبری با اشاره به تشکیل ستاد نوروزی شهرداری قم با 10 کمیته بیان داشت: این ستاد بیشتر امور مربوط به زائران و مسافران را انجام می‌دهد که شامل سامان‌دهی و تجهیز بوستان‌ها، نظافت عمومی و تشکیل ستادهای اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه تور ویژه قم‌گردی به صورت رایگان در ایام نوروز اجرا می‌شود گفت: برپایی ایستگاه‌های پاسخگویی به سئوالات شرعی با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، اجرای ایستگاه‌های ویژه کودکان با موضوعاتی چون حجاب و عفاف، مهدویت و آموزش احکام و نیز تشکیل ستادهای امر به معروف و نهی از منکر از دیگر اقدامات شهرداری طی نوروز 92 هستند.

شهردار قم با اشاره به ویژه برنامه‌های مربوط به ترافیک در قم بیان داشت: بهره‌برداری از پارکینگ زائر با ظرفیت 2020 خودرو، اعمال محدودیت نصب چادر و پارک اتومبیل در بخشی از بستر رودخانه (بلوار زائر) و نصب تابلوهای هدایت زائران موجب کاهش چشمگیر ترافیک در هسته مرکزی شهر شده است ضمن اینکه 600 چشمه سرویس بهداشتی و حمام هم در پارکینگ زائر تا نیمه شعبان به بهره‌برداری خواهند رسید.

مشکلات سیاسی سبب شده است قرارداد فاز دوم مونوریل امضا نشود

وی همچنين با اشاره به پروژه مونوریل در قم عنوان داشت: اداره کل بازرسی استان قم و سازمان بازرسی به بهانه ضعف مطالعات از امضای قرارداد فاز دوم مونوریل جلوگیری می‌کنند در حالیکه هدف اصلی از اجرای این طرح انتقال مسافران از پردیسان به شهر قم است.

دلبري با بیان اینکه امضا نشدن قرارداد فاز دوم مونوریل بیش از 200 میلیارد تومان خسارت به قم وارد می‌کند اظهار کرد: مشکلات سیاسی و اختلاف میان سازمان بازرسی و دولت سبب شده است از امضای این قرارداد جلوگیری شود.

وی گفت: تمام بودجه مونوریل توسط دولت تامین می‌شود و همین امر سبب شده است سازمان بازرسی اشکالاتی را به طرح وارد سازد؛ اگر هدف سازمان بازرسی پیشگیری از تخلف و نه مچ‌گیری است باید اشکال طرح را به ما بگوید تا رفع شود.

تملك بیش از 1400 ملک توسط شهرداری طي سال گذشته

شهردار قم از پیشرفت خوب پروژه‌های عمرانی در قم خبر داد و افزود: امسال بیشتر طرح‌های عمرانی قم که در سال‌های گذشته شروع شدند به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی عنوان داشت: در سال گذشته بیش از 1400 ملک توسط شهرداری تملک شده است تا طرح‌های عمرانی به مرحله اجرا در آیند.

دلبری با بیان اینکه شهرداری قم از طریق اصلاح امور و آبادانی شهر سعی در تحقق منویات رهبری مبنی بر حماسه سیاسی و اقتصادی دارد گفت: کاهش بودجه جاری به 16 درصد و افزایش بودجه عمرانی به 84 درصد در راستای عمل به سیاست اقتصاد مقاومتی و کسب رضایت‌مندی مردمی صورت گرفته و سعی داریم در 6 ماهه نخست سال جاری این بودجه‌ها محقق شوند.

شهردار قم در ادامه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در قم را مورد توجه قرار داد و افزود: شهرداری قم تلاش می‌کند بسترهای لازم برای این امر را فراهم کرده و اطلاعات لازم را به سرمایه‌گذاران ارائه دهد.
وی ابراز کرد: راه‌اندازی مسیر کندرو بلوار پیامبر اعظم(ص) تا نیمه شعبان در دستور کار قرار دارد و برخی مشکلات در این زمینه هم حل شده‌اند.

دلبری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تبلیغ تشیع یکی از سیاست‌های شهرداری در قم است بیان داشت: نامگذاری کمربندی اطراف شهر به نام امام علی(ع) و بزرگراه دیگری به نام امام صادق(ع) در همین راستا صورت گرفته ضمن اینکه برای ساخت المان‌هایی مزین به نام ائمه اطهار(ع)در دستور کار قرار خواهد گرفت.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠١-١٣٩٢, ١١:١٣

   

پر مبحث ترین ها