سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خبر داد:

نمایشگاه اقلام خوراکی از 20 اسفند در قم برپا می‌شود

بروز شده : ٨-١٢-١٣٩١, ١١:١٨    نسخه چاپی    
این نمایشگاه ها در محل دائمی نمایشگاه های قم، مجتمع امام خمینی (ره)، پردیسان و اگر پیش بینی های ما به نتایج مناسب ختم شود منطقه نیروگاه بر پا می شوند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم ضمن اشاره به اینکه سقف تخفیف نمایشگاه های بهاره این استان 20 درصد است، گفت: نمایشگاه توزیع مستقیم مواد غذایی از 20 اسفند ماه پذیرای خریداران خواهند بود.

یونس عالی پور در نشست خبری پیرامون برگزاری نمایشگاه های بهاره عرضه مستقیم انواع کالا، که پیش از ظهر سه شنبه در سازمان صنعت، معدن و تجارت قم برگزار شد، اظهار داشت: با فرا رسیدن روزهای پایانی اسفند ماه آماده برگزاری نمایشگاه های بهاره توزیع انواع کالا هستیم و تمام تلاشمان این است که این نمایشگاه ها به بهترین شکل برگزار شود.

وی با بیان اینکه چهار نمایشگاه با عنوان بهاره در استان قم برگزار می شود، گفت: در مرحله اول نمایشگاه های کیف و کفش و البسه در تاریخ 9 تا 18 اسفند ماه و در مرحله دوم نمایشگاه عرضه اقلام خوراکی اعم از کالاهای مختلف از تاریخ 20 تا 28 اسفند در سالن های مشخص شده میزبان خریداران و مصرف کنندگان خواهند بود.

عالی پور با بیان اینکه نمایشگاه بهاره امسال در چهار منطقه برپا خواهد شد، گفت: این نمایشگاه ها در محل دائمی نمایشگاه های قم، مجتمع امام خمینی (ره)، پردیسان و اگر پیش بینی های ما به نتایج مناسب ختم شود منطقه نیروگاه بر پا می شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با بیان اینکه این سازمان در تامین و ذخیره سازی کافی اقلام اساسی مانند برنج، مرغ، گوشت و میوه مشکلی نداشته است، گفت: سال گذشته سه هزار و 200 تن میوه برای ایام نوروز ذخیره شده است که این مقدار در سال جاری سه هزار و 500 تن است.

45 چادر عرضه مستقیم میوه نوروزی در سطح شهر قم

وی با تاکید بر اینکه امسال مشکلی در تامین مرکبات و سیب نداریم، گفت: همچنین تعداد 40 تا 45 چادر نیز در سطح شهر برای توزیع مستقیم میوه تعبیه می شوند و مردم می توانند این اقلام را از طریق این چادرها تهیه کنند.

عالی پور تاکید کرد: امسال برای اولین سال در نمایشگاه های بهاره استان پسته با قیمت دولتی کیلویی 30 هزار تومان عرضه می شود و تا امروز 168 تن پسته توسط مباشر به ما معرفی شده است و مابقی نیز معرفی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هیچ سالی اجازه ورود کالاهای خارجی را به نمایشگاه بهاره نمی دهیم مگر اینکه مشابه داخلی نداشته باشد، گفت: تخفیف این نمایشگاه ها بین 5 تا 20 درصد تعیین شده است

در سطح استان هر روزه 60 قلم کالا را رصد می کنیم

عالی پور در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر کیفیت پایین نمایشگاه های بهاره سال گذشته، گفت: این موضوع را نمی پذیرم، چرا که ممکن است در بعضی موارد نقایصی وجود داشته باشد و ما هم قبول داریم اما نمایشگاهی که میانگین بازدید روزانه آن بیش از 30 هزار و روزهای تعطیل 70 هزار نفر است قطعا کیفیت پایینی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه به جرات می توانیم بگوییم که کالاهی عرضه شده در قم از میانگین کشوری کیفیت بالاتری دارد، افزود: ما هروز و هر هفته 60 قلم کالا را رصد می کنیم و گزارشی هم ارائه می دهیم، همچنین بازرسی های دائمی با همکاری نهادهای مرتبط مانند اداره تعزیرات، نیروی انتظامی، سازمان حمل و نقل، مرکز بهداشت، اداره دخانیات و اتحادیه ها و سایر نهادها برای کنترل بازار داریم.

عالی پور ادامه داد: همچنین تعداد 168 هزار و 909 مورد بازرسی صنفی و صنعتی و بیش از 19 هزار تخلف را در قالب 18 هزار پرونده تشکیل داده ایم.

وی با بیان اینکه نظارت بازرسی وجود دارد و پرونده ها به همین خاطر تشکیل می شود، گفت: علاوه بر سامانه 124، اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران نیز پایگاه های بازرسی ایجاد شده است، همچنین در تمام محور ها مانند عوارضی ها و جاده ها منتهی به استان قم این پایگاه ها و گشت های سیار برای بازدید از اقامتگاه ها تشکیل شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١٢-١٣٩١, ١١:١٨

   

پر مبحث ترین ها